NewsyZjadł 124 kebaby w 31 dni. Szczerze przyznał, co stało się z nim po tym

Zjadł 124 kebaby w 31 dni. Szczerze przyznał, co stało się z nim po tym

Kebaby- Pyszności
Kebaby- Pyszności
Ewa
18.01.2023 17:00, aktualizacja: 18.01.2023 19:09

36 latek z Manchesteru wziął udział w nietypowej akcji charytatywnej. Przez miesiąc w jego diecie gościły tylko kebaby. W sumie zjadł 124 kebaby w 31 dni.

31 dni, 126 kebabów - taki wynik zdecydowanie robi wrażenie. 36-latek z Manchesteru w Anglii wykorzystał swoją miłość do tureckiej potrawy, aby wesprzeć organizacje charytatywne. To nie pierwszy raz, kiedy mężczyzna postawił na dietę kebabową.

Pobił własny rekord

Kebaby od lat są stałym elementem gastronomicznej mapy każdego mniejszego czy większego miasta i przyciągają tłumy fanów. Ta miłość czasami dochodzi jednak do niebezpiecznego punktu. Dla jednych postanowienia żywieniowe to picie wody, jedzenie większej ilości warzyw czy ograniczenie słodyczy. Inni stawiają na dietę kebabową. Mieszkaniec angielskiego miasta Manchester wpadł na pomysł "kebabonu". Gastronomiczny maraton polegał na tym, że przez 31 dni jadł on tylko kebaby. Cztery razy dziennie!

Okres nietypowego wyzwania przypadał na święta. Zdeterminowany mężczyzna zrezygnował nawet z tradycyjnej kolacji i postawił na kebaba.

Kebaby nie wyszły mu na zdrowie

Chociaż w kebabach można znaleźć warzywa, to zdecydowanie nie można zaliczyć ich do zdrowych i zbilansowanych posiłków.

Głodziłem się w pracy całe dnie, kończyłem o 17, a potem jadłem cztery kebaby. Czasami w samochodzie kolegi, niektóre podczas lotu. Najszybciej udało mi się zjeść cztery sztuki w półtorej godziny. Przez pierwsze dwa tygodnie było fajnie, ale później zrobiło się trochę bałaganu, nie tylko pod kątem fizycznym, ale też psychicznym

- opowiada mężczyzna

Nietypowy maratończyk nie zrezygnował jednak z podjętego wyzwania i wytrwał w nim do końca. Przez cały miesiąc pochłonął w sumie 124 kebaby, co dało łącznie 250 tys. kalorii. Średnie dzienne zapotrzebowanie kaloryczne dla przeciętnego mężczyzn to ok. 2500-3000 kalorii. Trzeba zatem przyznać - kebabowa dieta do lekkich zdecydowanie nie należała.

Dzięki tej akcji mężczyzna zebrał około 1000 funtów. Czy to duża suma i czy było warto?

Mam już dość wyzwań związanych z jedzeniem, ale szczerze, planuję już wyjście z kumplami na kebaba. Nigdy nie przestanę ich jeść

- zapewnił.

Przepis na domową kaszankę w słoiku znajdziesz na naszym kanale YouTube

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także