PrzepisCała prawda o kochanej przez dzieci Bubble Tea. Bosacka zdradza, co kryje się w środku

Cała prawda o kochanej przez dzieci Bubble Tea. Bosacka zdradza, co kryje się w środku

Bosacka zdradza co tak naprawdę tkwi w uwielbianej przez dzieci bubble tea - Pyszności; Foto: instagram.com/katarzynabosacka; Canva.com
Bosacka zdradza co tak naprawdę tkwi w uwielbianej przez dzieci bubble tea - Pyszności; Foto: instagram.com/katarzynabosacka; Canva.com
Agnieszka
16.07.2022 13:50, aktualizacja: 14.03.2024 14:31

Obecnie coraz więcej można spotkać kawiarni, które specjalizują się w robieniu Bubble Tea. Czy zastanawiałeś się, co tkwi w tej uwielbianej przez dzieci herbacie? Katarzyna Bosacka zdradza skład tego popularnego napoju. Niejedna osoba złapie się za głowę, widząc te składniki.

Bubble Tea - co to jest?

BubbleTea - Pyszności; Foto: Canva.com
BubbleTea - Pyszności; Foto: Canva.com

Kolorowy napój z jadalnymi kuleczkami w środku - tak niektórzy opisują Bubble Tea. Tradycyjnie produkt ten powstaje na bazie herbaty i dodatku kulek tapioki. Niekiedy wzbogaca się go również m.in. w mleko. Podaje się ją w dużych przezroczystych, plastikowych kubkach z szeroką słomką.

Obecnie w Polsce znajduje się wiele kawiarni oferujących ten rodzaj herbaty. Po napój najczęściej sięgają dzieci i młodzież. Niestety zazwyczaj nie znamy całkowitego składu tej herbaty. W związku z tym Katarzyna Bosacka postanowiła dokładnie go sprawdzić.

Katarzyna Bosacka o herbacie bąbelkowej

Herbata bąbelkowa - Pyszności; Foto: Canva.com
Herbata bąbelkowa - Pyszności; Foto: Canva.com

Polska dziennikarka postanowiła przeanalizować składniki znajdujące się w Bubble Tea. Zaczęła od kulek tapioki, które powstają z manioku. Warzywo to wyglądem przypomina batata i rośnie między innymi w Afryce.

"To najtańszy, najprostszy dostarczyciel głównie węglowodanów z niewielką ilością składników odżywczych." - powiedziała Katarzyna Bosacka

Obecnie kuleczki, które znajdują się w tej herbacie często zawierają sok. W konsekwencji podczas picia napoju, przegryzamy kuleczki, które dostarczają nam nowych doznań smakowych. Dziennikarka dodała również:

"Technologia produkcji tych kuleczek jest absolutnie przemysłowa. I tak naprawdę w większości nie ma tego prawdziwego manioku, który był w oryginalnym przepisie."

Poza tym, w herbacie znajduje się wiele podejrzanych składników. Okazuje się, że znajdziemy w niej m.in. syrop malinowy, który nie powstał z malin, a z zagęszczonego soku jabłkowego. Oprócz tego Bubble Tea jest bogata w dużą ilość cukru, aromatów, barwników, czy regulatorów kwasowości. Katarzyna Bosacka zaznaczyła, że barwniki znajdujące się w herbacie mogą wywoływać m.in. wysypkę, alergię.

Dziennikarka zwróciła również uwagę na koszt takiego napoju. Zazwyczaj waha się on od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Niestety bardzo często skład herbaty nie jest równoznaczny z ceną, jaką trzeba nam za niego płacić.

Zobacz na naszym kanale YouTube jak przygotować pyszne kawy krok po kroku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także