NewsyBurger King zaskoczył swoich fanów: "Zamówcie z McDonald's"

Burger King zaskoczył swoich fanów: "Zamówcie z McDonald's"

Burger King zaskoczył swoich fanów: "Zamówcie z McDonald's"
Ewa

04.11.2020 10:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Obostrzenia związane z szalejącą pandemią mocno wpłynęły na działanie branży gastronomicznej. Każdy walczy o przetrwanie, więc apel Burger Kinga wydaje się być co najmniej dziwny.

Odpowiedź na obostrzenia poruszyła fanów

Mc Donald's i Burger King to jedne z największych sieciówek na świecie. Są dla siebie naprawdę mocną konkurencją, bo oferowane przez nich menu jest dość podobne. Tym bardziej wydane na oficjalnej stronie Burger Kina oświadczenie może zaskakiwać.

"Nie przypuszczaliśmy, że kiedykolwiek Was o to poprosimy, Tak samo nie przypuszczaliśmy, że będziemy Was zachęcać do zamawiania z KFC, PizzaHut, Starbucks, DaGrasso, Dominos, Dominium, Max Burgers, Pasibusa oraz wielu innych restauracji"czytamy w apelu

https://www.facebook.com/BurgerKingPolska/photos/a.355969109014/10159130509534015/?type=3&theater

Do akcji włączył się również "Mr Pancake". Zaprasza do skorzystania z oferty konkurencyjnej, równie znanej naleśnikarni "Manekin". W ślad poszły również mniejsze restauracje i lokalne knajpki:

Obraz

Wszystko w trosce o pracowników

Branża gastronomiczna daje prace setkom tysięcy osób rocznie. Część z nich pracuje właśnie w takich sieciówkach. Zachęcanie do korzystanie z oferty konkurencji podyktowane jest troską o dobro pracowników.

Apel szybko zyskał rozgłos

Na wydane oświadczenie odpowiedziały już inne sieci, udostępniając grafikę u siebie lub dodając komentarz. Pasibus zachęca do kupowania w Burger Kingu, Max Burgers miło komentuje akcje, a sam post zdobył już ponad 30 tysięcy reakcji.

https://www.facebook.com/Pasibus/photos/a.358238774278674/2771316592970868/?type=3&theater

Nie zapominajmy jednak o lokalnych przedsiębiorcach

Chociaż wielkie sieci i koncerny generują spore zasięgi, dzięki którym ich posty są lepiej widoczne, to nie możemy zapomnieć o małych lokalach. To właśnie lokalne knajpki i restauracje potrzebują dużo wsparcia, w końcu mają nieporównywalnie mniejsze budżety.
Wspierajmy po prostu wszystkich, w miarę naszych własnych możliwości.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także