NewsySpojrzał na sklepową półkę i musiał natychmiast zrobić zdjęcie. Cena oleju osiągnęła wyżyny absurdu

Spojrzał na sklepową półkę i musiał natychmiast zrobić zdjęcie. Cena oleju osiągnęła wyżyny absurdu

Spojrzał na sklepową półkę i musiał natychmiast zrobić zdjęcie. Cena oleju osiągnęła wyżyny absurdu
Ewa

07.10.2022 08:52, aktual.: 07.10.2022 09:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ceny oleju na sklepowych półkach budzą niedowierzanie i sprawią, że przetrzesz oczy ze zdumienia. Tak drogo jeszcze nie było!

Drożyzna w sklepach szaleje- czasami zwykła wizyta w sklepie może sprawić, że spadną nam kapcie z nóg. Do listy drogich produktów, których cena mocno wzrosła w ostatnim czasie dołącza olej roślinny. Jego cena jest już nawet dwucyfrowa!

Podwyżka cen w Polsce

Rekordowo wysoka inflacja w Polsce sprawiła, że ceny wielu produktów po prostu wystrzeliły w górę. To największe podwyżki od czasów kryzysu w 1997 roku. GUS wylicza, że ceny towarów i usług konsumpcyjnych wzrosły o 17,2% rok do roku. Drożeje wszystko: paliwo, media, ogrzewanie, podstawowe produkty spożywcze. Najgłośniejszym echem odbiły się podwyżki cen masła oraz cukru. Dołącza do nich również olej.

Cena oleju w 2022

Chociaż pierwsze głosy na temat podwyżki cen oleju pojawiały się już na początku tego roku, to nikt nie spodziewał się, że dobiją aż tak wysoko.

Szalone podwyżka zaskoczyła nawet Longinę Kaczmarek, rzeczniczkę praw konsumenta ze Szczecina.

Kosztował 8 zł, ale w hipermarkecie, gdzie ceny są niższe. I sama zaczęłam się zastanawiać. Byłam zaskoczona, doznałam szoku. Mówię: Nie, to niemożliwe. Czy ja dobrze widzę? Taka cena za olej? Żeby 8 zł za olej? Jeszcze niedawno się dziwiłam, że kosztuje ponad 6 zł. A tu nie wiadomo kiedy zrobił się jeszcze droższy- mówi w rozmowie z naTemat szczecińska rzeczniczka

Użytkownicy portali społecznościowych chwycili za telefony i zaczęli uwieczniać niebotyczne ceny oleju w marketach. Okazało się, że te podwyżki to był dopiero początek.

Olej coraz droższy

Okazuje się, że ceny wcale się nie zatrzymują, a w niektórych miejscach olej jest jeszcze droższy. Jeden z czytelników portalu o2.pl przesłał zdjęcie ze sklepu, na którym widać porażającą cenę nawet 20 zł za litr.

Cena oleju- Pyszności
Cena oleju- Pyszności

Chociaż to niemal rekordowa cena, to w innych sklepach wcale nie jest taniej. Normą są już wysokie ceny powyżej 10 zł za litr. Warto szukać wtedy promocji i rabatów, żeby zaoszczędzić chociaż złotówkę na oleju. W lipcu 2022 sporządzono raport, który wykazał, że spośród wszystkich monitorowanych kategorii produktów, to właśnie produkty tłuszczowe zaliczyły najwyższą podwyżkę. Cena oleju wzrosła o ponad 50%!

Jak radzisz sobie z szalejącą inflacją? Masz swoje sposoby na oszczędzanie? Daj znać w komentarzu!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także