PoradyCo najmniej raz w tygodniu wrzucam skórkę z cytryny do zmywarki, od tej pory nie wydałam grosza na chemię

Co najmniej raz w tygodniu wrzucam skórkę z cytryny do zmywarki, od tej pory nie wydałam grosza na chemię

Co najmniej raz w tygodniu wrzucam skórkę z cytryny do zmywarki, od tej pory nie wydałam grosza na chemię
Ewa
23.09.2022 17:00

Skórka cytryny dodana do zmywarki potrafi zdziałać cuda. Dodaj ją raz w tygodniu i obserwuj niesamowity efekt.

Zmywarka to sprzęt, bez którego wielu z nas nie wyobraża sobie życia. Oszczędza nie tylko czas, ale tez pieniądze- badania wykazują, że przy ręcznym zmywaniu naczyń zużywamy nawet 3 razy więcej wody. Jeśli chcesz, żeby zmywarka służyła Ci jak najdłużej- musisz odpowiednio o nią zadbać. Zanim jednak sięgniesz po stos często drogiej chemii, sięgnij po skórkę cytryny.

Cenna skórka cytryny

Chociaż skórka kojarzy nam się głównie z aromatycznym dodatkiem i dekoracją do ciast, to ma również szereg innych zastosowań. Dzięki swoim antybakteryjnym i odkażającym właściwością sprawdzi się również podczas porządków domowych. Możesz przecierać nią deski do krojenia, aby je zdezynfekować, używać jako odstraszacza do mrówek lub ususzyć i wykorzystać w roli zapachowych saszetek do szafy.

Jak pozbyć się brzydkiego zapachu ze zmywarki?

Zmywarka potrafi być źródłem nieprzyjemnych zapachów. Wszystko przez gromadzące się w filtrach resztki jedzenia. Oczywiście, podstawą jest regularne ich czyszczenie i opróżniane. Warto jednak dodatkowo zadbać o to, żeby ze zmywarki wydobywał się tylko przyjemny aromat. Zanim pospieszysz do sklepu po specjalne zawieszki zapachowe — zobacz, jak możesz rozwiązać to w inny sposób.

Zmywarka- Pyszności; Foto Canva.com
Zmywarka- Pyszności; Foto Canva.com

Została Ci skórka z wyciśniętej cytryny? Nie wyrzucaj jej do kosza- umieść ją wewnątrz zmywarki. Najlepsze miejsce to koszyk na sztućce, górna półka zmywarki lub miejsce obok filtra. Następnie wstaw odpowiedni program mycia i to tyle. Brzydki zapach zostanie zastąpiony przez rześki aromat cytryny. Dodatkowo osad na sztućcach i kamień szybciej znikną. Zyskuje nie tylko sama zmywarka, ale również wszystkie naczynia.

Obraz

Zobacz absolutnie zbędne czynności w kuchni, które wciąż wiele osób robi

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także