NewsyWiele osób twierdzi, że cola w szklanej butelce smakuje lepiej. I jest to potwierdzony fakt!

Wiele osób twierdzi, że cola w szklanej butelce smakuje lepiej. I jest to potwierdzony fakt!

Wiele osób twierdzi, że cola w szklanej butelce smakuje lepiej. I jest to potwierdzony fakt!
Ewa

26.04.2021 12:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Orzeźwiające napoje to coś, po co chętnie sięgamy nie tylko latem. Asortyment sklepów jest naprawdę bogaty: puszki, butelki plastikowe, szkło... I to właśnie z tego ostatniego Coca-Cola smakuje najlepiej. Dlaczego?

Obraz

Puszki psują smak

Substancje chemiczne, które wchodzą w skład butelek plastikowych i aluminiowych nie są dla nas szkodliwe, mogą jednak wpływać na smak.

Mowa tutaj o polimerach, cząsteczkach które składają się z wielokrotnie powtórzonych jednostek i dodają właściwości materiałowi, do którego zostały dodane. Polimery, które znajdują się na wewnętrznej ściance puszek mogą "pochłaniać" część smaku. Z taką reakcją walczą producenci, jednak wciąż może się ona zdarzać.

Plastik nie wypada lepiej od puszek. Acetaldehyd polimerowy, który jest stosowany w plastikowych butelkach może przedostać się do Coca Coli i subtelnie zmienić jej smak.

Szkło wypada zdecydowanie najlepiej

Szkło nie pochłania smaku, więc nic dziwnego, że smakuje nam bardziej. Oczywiście, dużo zawdzięczamy też naszej psychice. W końcu to na butelce ze szkła zbudowany jest wizerunek Coca-Coli.

Obraz

Jeszcze więcej bąbelków

W plastikowych butelkach i aluminiowych puszkach znacznie szybciej (w przeciwieństwie do szklanej butelki) zachodzi proces karbonatyzacji. Jeśli więc masz ochotę na mocno gazowaną colę, wybieraj zawsze szklaną butelkę.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także