PoradyDrewniana łyżka w gąbce jest niezastąpiona. Ten kuchenny trik nie raz mnie uratował

Drewniana łyżka w gąbce jest niezastąpiona. Ten kuchenny trik nie raz mnie uratował

Kuchenny trik z drewnianą łyżką i gąbką
Kuchenny trik z drewnianą łyżką i gąbką
Źródło zdjęć: © redakcja pyszności

05.09.2023 16:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeśli coś wygląda głupio, ale działa, to znaczy, że nie jest głupie. Tak mówi pewne powiedzenie. To można powiedzieć o wielu rzeczach. Drewniana łyżka w gąbce. To niesamowity kuchenny trik, który ułatwia i przyspiesza sprzątanie. Jestem nim zachwycona.

Lubię gotować i piec, jestem w stanie zrobić nawet najbardziej skomplikowane rzeczy, ale nienawidzę sprzątać kuchni. Mycie naczyń przyprawia mnie wręcz o ból głowy i za każdym razem modlę się, by ktoś zrobił to za mnie. Niestety, tak dobrze nie ma i często sama muszę się za to zabrać. Na szczęście istnieje ciekawy patent, dzięki któremu możemy sobie ułatwić całą pracę. Jest dziwny, ale działa.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Genialny kuchenny trik, który musisz poznać

Co musisz zrobić? Na samym początku wybierz czystą gąbkę, następnie wykonaj mały otwór w jej miękkiej części. Możesz wykorzystać do tego nożyk. W tym otworze umieść drewnianą łyżkę. To tyle. Bardzo proste, prawda? Skoro już to wykonałaś, możesz przystąpić do dalszej pracy.

Kuchenny trik
Kuchenny trik© redakcja

Ten patent sprawi, że szybko wyczyścisz wszystkie garnki i patelnie. Wiemy doskonale, jak ciężko jest je dokładnie umyć. Z drewnianą łyżką w gąbce poradzisz sobie z tym problemem raz, dwa. Łatwo ją utrzymać i jest dość ergonomiczna, więc bez problemu wejdzie w różne miejsca. Poradzi sobie też z najróżniejszymi zabrudzeniami. Dodatkowo drewniana łyżka ma też właściwości antygrzybiczne i antybakteryjne. Dzięki niej drobnoustroje chorobotwórcze nie będą rozwijać się w zastraszającym tempie.


Najważniejsze jest jednak to, że ten kuchenny trik ułatwi ci sprzątanie i nie będziesz musiała się męczyć z szorowaniem garów. Nawet najgorsza część gotowania będzie bardziej znośna.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także