PoradyJak przedłużyć świeżość pączków? Poznaj praktyczne metody

Jak przedłużyć świeżość pączków? Poznaj praktyczne metody

Jak przedłużyć świeżość pączków - Pyszności; Foto Canva.com
Jak przedłużyć świeżość pączków - Pyszności; Foto Canva.com
02.02.2023 07:00

Podczas zbliżającego się tłustego czwartku, przysmakiem, który będzie królował w wielu polskich domach i firmach, będą oczywiście pączki. Niezależnie od tego, czy smażysz je w swoim domu, czy kupujesz w ulubionej cukierni, to dobrze będzie zadbać o to,  by wyróżniały się najlepszym smakiem możliwie jak najdłużej. Jak przedłużyć świeżość pączków? Skorzystaj z naszych podpowiedzi!

Czy wiesz, jak przedłużyć świeżość pączków?

Z pewnością niejednokrotnie doświadczałeś takiego stanu, że w tłusty czwartek twoje ulubione pączki były wyborne, a na kolejny dzień suche i bez smaku. Pomimo tego, że jest to ulubiony przysmak większości Polaków, to dobrze jest zadbać o ich świeżość i o to, by wyróżniały się najlepszym smakiem możliwie jak najdłużej. Na szczęście jest kilka praktycznych metod, dzięki którym będziesz mógł zachwycać się pączkami zdecydowanie dłużej - no, chyba że zjesz je wszystkie w tłusty czwartek.

Jak smażyć pączki? - Pyszności; foto: Canva
Jak smażyć pączki? - Pyszności; foto: Canva

Jeśli zastanawiasz się nad tym, jak przedłużyć świeżość pączków, to wiedz, że czynność jest banalnie prosta. Wystarczy, że po usmażeniu lub zakupie pączków, włożysz je do papierowej torby. Oprócz niej potrzebne ci tu będzie jeszcze jabłko, które należy pokroić w ćwiartki i włożyć je razem z pączkami do torebki. Taka metoda sprawi, że pączki zachowają świeżość nawet przez kilka dni. Prawda, że proste?

W jaki sposób możesz jeszcze przedłużyć świeżość pączków?

Okazuje się, że metoda z torebką papierową i jabłkiem to nie jedyne rozwiązanie, które pozwoli zachować świeżość pączków. Inne rozwiązanie, które pozwoli ci odpowiedzieć na pytanie, jak przedłużyć świeżość pączków, to wykorzystanie piekarnika lub kuchenki mikrofalowej. Co dokładnie musisz zrobić? Wystarczy, że wyłożysz je na talerz lub blaszkę i wstawisz do podgrzania. W przypadku kuchenki mikrofalowej, w zupełności wystarczy minuta, a w przypadku piekarnika - 10 minut. Weź jednak pod uwagę fakt, że takie pączki dobrze jest zjeść od razu. W przeciwnym wypadku powrócą do swojego poprzedniego stanu.

Jeśli dbasz o linię, to z pewnością zainteresuje cię fit sernik kinder bueno. Przepis znajdziesz na naszym kanale YouTube:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także