PoradyNie mieliśmy o tym pojęcia. Mało znany trik ułatwi kupno najlepszych owoców

Nie mieliśmy o tym pojęcia. Mało znany trik ułatwi kupno najlepszych owoców

Owoce w pudełku- Pyszności; źródło: Adobe Stock
Owoce w pudełku- Pyszności; źródło: Adobe Stock
Ewa
18.05.2023 13:30

Ten prosty trik sprawi, że podczas zakupów kupisz tylko najlepsze owoce w pojemniku. Koniec z pleśnią i rozgniecionymi malinami.

Maliny, borówki, jeżyny i truskawki bardzo często sprzedawane są w plastikowych pojemnikach. Ma to chronić delikatne owoce przed zmiażdżeniem, jednak często utrudnia nam zakupy. Nieraz zdarzyło się, że po otwarciu opakowania okazało się, że na jego dnie ukrywają się spleśniałe owoce lub nieapetyczna paćka. Meredith Alston, twórczyni na Tik Toku, podzieliła się prostym sposobem, dzięki któremu wybór odpowiednich owoców jagodowych będzie o niebo łatwiejszy.

Jak wybrać owoce w opakowaniu?

Meredith Alston na swoim profilu naptown_thrifts zebrała ponad 35 tysięcy obserwujących. Jej najpopularniejszym wideo, które zebrało 4,5 miliona wyświetleń, jest prosty filmik ze sklepu, na którym pokazuje, jak wybrać najlepsze opakowanie owoców. Twórcą tego lifehacka jest jej mąż.

Za każdym razem, gdy mój mąż kupuje jagody, są one o wiele trwalsze i smakują o wiele lepiej niż te, które kupuję – powiedziała w filmie.

Sekretem męża jest odwrócenie pojemnika do góry nogami przed tym, jak włożymy go do wózka sklepowego.

  Wkońcu odkryłam, że jego sekret polega na tym, że odwraca je i kupuje te, które nie przyklejają się do dna kartonu
Jak wybrać owoce w sklepie- Pyszności; źródło: Tik Tok
Jak wybrać owoce w sklepie- Pyszności; źródło: Tik Tok

Prosty trik ma sens

Dzięki odwróceniu pojemnika możemy ocenić również stan owoców, które znajdują się na dnie. Jeśli są rozgniecione lub zepsute, to od razu dostrzeżemy, że nie warto po nie sięgać. Jak wyznaje Meredith, do tej pory podczas zakupów głównie przyglądała się owocom przez pudełko, wytężając swój wzrok i szukając objawów pleśni. Trik jej męża jest o wiele szybszy i dokładniejszy.

To zmienia zasady gry! Ja też to robię. Szukam wilgoci lub pleśni na dnie.

- piszą internauci.

Chociaż ten trik wydaje się być prosty i oczywisty, to nie każdy od razu wpadłby na takie rozwiązanie. Czasami te najprostsze okazują się być nieoczywiste. W komentarzach nie zabrakło również wskazówek, jak uchronić owoce przed szybkim zepsuciem się już w naszym domu:

Opłucz owoce jagodowe w roztworze octu i pozwól im całkowicie wyschnąć! Jest to środek przeciwgrzybiczy i pomoże im zachować je dłużej
Moczę swoje w kąpieli solnej, a następnie osuszam i wkładam do dużych słoików
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także