PoradyZapomnij o szorowaniu. Patelnię łatwo wyczyścisz produktem, który kosztuje 5 zł

Zapomnij o szorowaniu. Patelnię łatwo wyczyścisz produktem, który kosztuje 5 zł

Jak wyczyścić patelnię? - Pyszności; Foto Canva.com
Jak wyczyścić patelnię? - Pyszności; Foto Canva.com

14.02.2023 15:02, aktual.: 14.02.2023 16:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Czystość w kuchni to podstawa tego najlepszego i udanego gotowania. Jej utrzymanie nie jest jednak takie łatwe. Czasem trzeba się natrudzić, aby wyczyścić piekarnik, czy umyć garnki. A jak wyczyścić patelnię? To bardzo proste! Pomocny będzie tu tylko składnik, który kosztuje 5 złotych.

Ten produkt działa lepiej niż detergenty - jak wyczyścić patelnię?

Z pewnością, przyzwyczaiłeś się do tego, że po usmażeniu niektórych dań, niezwykle trudne jest dokładne umycie patelni. W większości przypadków konieczne jest namaczanie i następnie długotrwałe szorowanie. Należy jednak robić to ostrożnie, by nie porysować teflonowej lub kamiennej powłoki. Na szczęście, jest jednak dużo prostszy sposób. Jak wyczyścić patelnię i jakiego produktu użyć? Nie będą ci tu potrzebne żadne detergenty ani szczotki. Wystarczy, że użyjesz popularnego produktu, który z pewnością masz w swoim domu.

Jak uratować przypaloną patelnię- Pyszności źródło Canva
Jak uratować przypaloną patelnię- Pyszności źródło Canva

Jego koszt to zaledwie 5 złotych, a działanie jest dużo lepsze od detergentów. O czym mowa? To ketchup, który jest w stanie poradzić sobie z trudnymi przypaleniami, tłuszczem i brudem, który znajduje się na patelni. A wszystko to dzięki zawartemu w nim kwasu octowego. Wystarczy, że posmarujesz przypalenia ketchupem i pozostawisz na kilka godzin, a najlepiej na całą noc. Po tym czasie umyj patelnię przy pomocy gąbki. Nie ma konieczności używania druciaka, czy szczotek. Wszelkie zabrudzenia i przypalenia powinny zniknąć.

Czym jeszcze możesz wyczyścić patelnię?

Okazuje się, że ketchup to niejedyny produkt, który ci w tym pomoże. Jak wyczyścić patelnię, stosując inne produkty? Okazuje się, że jeśli nie masz pod ręką ketchupu, to z powodzeniem możesz wykorzystać inne produkty, które z pewnością znajdują się w twojej kuchni. To fantastyczne i popularne produkty, które ułatwią ci ten żmudny proces.

Ocet w naczyniu - Pyszności; Foto: Canva.com
Ocet w naczyniu - Pyszności; Foto: Canva.com

Wystarczy, że użyjesz:

  • płukankę z octu;
  • sól gruboziarnistą;
  • pasta z wody utlenionej i sody;
  • kwasek cytrynowy.

W zależności od stopnia zabrudzeń, pomocny też na pewno będzie standardowy płyn do mycia naczyń, którego używasz na co dzień.

Zobacz na naszym kanale YouTube przepis na potrawkę z kurczaka w kruchym cieście:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także