PoradyJak wyczyścić przypalony garnek w szybki i łatwy sposób

Jak wyczyścić przypalony garnek w szybki i łatwy sposób

Jak wyczyścić przypalony garnek w szybki i łatwy sposób
Frania
28.04.2019 11:50

Sztuczek kulinarnych nigdy za wiele. I już za chwilę dowiesz się jak wyczyścić przypalony garnek i to na kilka sposobów.

Koniec z marnowaniem czasu i złym humorem, który towarzyszy Ci podczas walki z powstałym zabrudzeniem. Dzięki poniższym sztuczkom to będzie łatwizna!

#1 Ocet

Obraz

Ten trik sprawdzi się w przypadku wszystkich garnków, poza garnkami emaliowanymi.

Wszystko co musisz zrobić to, zalać zanieczyszczone dno wodą i octem. Następnie zagotuj i odstaw na całą noc. Później po prostu wymyj go dokładnie.

#2 Coca cola

Obraz

Wiem, to może początkowo zabrzmieć wręcz dziwnie, ale to prawda. Popularny napój nie tylko świetnie smakuje, ma również właściwości odrdzewiające i świetnie poradzi robie z rozpuszczeniem przypalonej warstwy.

Po prostu przelej napój do zabrudzonego garnka, po czym go zagotuj. Po całym procesie wystarczy dokładnie umyć i to wszystko! Tak jak wyżej, tej metody nie należy stosować w przypadku garnków emaliowanych.

#3 Ryż

Obraz

Zabrudzony garnek pomoże wyczyścić także zwykły ryż. Wszystko co musisz zrobić to, wsypać garść ryżu do garnka razem z dodatkiem wody. Zagotuj, po czym wymyj przy użyciu gąbki.

#4 Soda oczyszczona

Obraz

Na mojej liście nie mogło zabraknąć sody oczyszczonej. Wystarczy, że połączysz ją z małą ilością wody, dzięki czemu powstanie skuteczna pasta czyszcząca.

Nanieść ten środek na dno garnka i odstaw na całą noc. Rano po prosto umyj i po kłopocie!

#5 Sól

Obraz

I na koniec sól, która również może zdziałać bardzo wiele. Posyp obficie zabrudzone dno naczynia i dolej trochę wody. W konsekwencji powstanie papka, którą zostawiasz tam na całą noc.

Potem wystarczy dokładnie umyć i to wszystko!

Koniecznie daj znać czy znasz inne triki na wyczyszczenie przypalonego garnka ?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także