NewsyJak zmniejszyć apetyt przy pomocy jedzenia

Jak zmniejszyć apetyt przy pomocy jedzenia

Jak zmniejszyć apetyt przy pomocy jedzenia
Frania
05.04.2019 15:49, aktualizacja: 18.09.2023 12:56

Jak zmniejszyć apetyt? To pytanie zadaje sobie codziennie wiele osób i ciągle szuka odpowiedzi. Dlatego dziś przychodzę z dużą porcją informacji, które mogą okazać się bardzo przydatne.

Już za chwilę dowiesz się w jaki sposób walczyć z głodem, a jednocześnie dobrze się odżywiać. To naprawdę jest możliwe!

#1 Awokado

Obraz

Owoc ten nie tylko jest doskonałym źródłem niezbędnych kwasów tłuszczowych, ale też daje nam poczucie sytości, dzięki czemu spożywamy mniej kalorii. 

Z eksperymentu przeprowadzonego przez naukowców z Kalifornii wynika, że badani, którzy spożywali awokado podczas lunchu, przez 3 kolejne godziny jedli o 40% mniej niż osoby, które nie spożywały tego owocu.

#2 Nasiona chia

Obraz

Również nasiona chia pomogą nam w walce z nadmiernym apetytem. A wszystko to za sprawą błonnika i białka, dzięki którym czujemy sytość, a co za tym idzie jemy znacznie mniej.

#3 Jajka

Obraz

Jajka to kolejny produkt, którego nie mogło zabraknąć na tej liście. Są one doskonałym źródłem białka, które skutecznie upora się z napadami głodu.

Co więcej, są źródłem wielu witamin i minerałów. Dlatego nie warto z nich rezygnować.

#4 Gorzka czekolada

Obraz

Tak, to prawda, nawet czekolada pomoże nam w walce z napadami apetytu.

Ale należy pamiętać o dwóch warunkach. Wybrana przez nasz czekolada musi mieć 70% kakao w swoim składzie. Ponadto, dziennie możemy pozwolić sobie na 2-3 kostki tego smakołyku.

#5 Imbir

Obraz

Gingerol, obecny w tym warzywie, również pomaga w utracie wagi. Jest odpowiedzialny za przyśpieszenie przemiany materii, lepsze trawienie oraz hamowanie nadmiernego apetytu.

Warto wspomnieć również, że pomaga kontrolować poziom leptyny - hormonu, który reguluje wymianę energii w naszym organizmie i pomaga jedocześnie tłumić apetyt.

#6 Płatki owsiane

Obraz

Jeśli chcesz walczyć z nagłymi napadami głodu, dobrze zacząć dzień od posiłku składającego się z płatków owsianych.

A wszystko to przez wyniki badań, które dowiodły, że osoby spożywające taki posiłek rano czuły mniejszy apetyt i w trakcie lunchu jadły aż o 31% mniej od badanych, którzy nie zaczynali poranku z owsianką.

#7 Jabłka

Obraz

Pisząc o walce z nadmiernym apetytem, nie sposób nie wspomnieć o jabłkach. Owoce te są bogate w błonnik (m.in. pektyny), co pozwala nam poczuć sytość.

Ponadto skonsumowanie tego rodzaju owoców wiąże się z dłuższym okresem, dzięki czemu nasz organizm ma wystarczająco czasu, aby uświadomił sobie, że jest już najedzony.

#8 Zielona herbata

Obraz

Produkt ten jest bogaty w dwa składniki, które przyśpieszają proces chudnięcia - kofeinę i katechiny.

Pierwsza jest odpowiedzialna za tłumienie apetytu. Z kolei druga poprawia nasz metabolizm i przyśpiesza proces spalania tłuszczy.

Nie zapomnij zapoznać się również z kombinacjami, które pomogą naszemu zdrowiu ?
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także