NewsyJapończycy spróbowali polskiego żurku. Ich reakcja stała się hitem internetu

Japończycy spróbowali polskiego żurku. Ich reakcja stała się hitem internetu

Japończycy spróbowali żurku
Japończycy spróbowali żurku
Źródło zdjęć: © TikTok: Ken Solo Japanese Style (screenshot)
31.03.2024 09:30, aktualizacja: 31.03.2024 14:17

23-letni Ken z Japonii podróżuje po całym świecie, a w samej Polsce spędził ponad rok. Niejednokrotnie wspominał w swoich mediach społecznościowych, jak bardzo ceni polską kuchnię, zwłaszcza żurek, który szczególnie wpisał się w jego gust. A kiedy pojawiła się okazja, postanowił poczęstować zupą swojego znajomego.

Ken co prawda nie zabrał znajomych do Polski, ale odkrył restaurację, serwującą polskie specjały w japońskim Kyoto. W menu knajpy znalazł się żurek, bigos, flaki, a nawet pierogi. Ken ze znajomym zamówili kilka potraw, w tym m.in. żurek, a filmikiem z testowania jedzenia w polskiej restauracji Japończyk podzielił się w mediach społecznościowych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Japończycy jedzą żurek. Ich reakcja podbija internet

Restauracja "Max1921", zlokalizowana w Kyoto w Japonii, serwuje polskie specjały w przytulnej scenerii. TikToker pokazał wnętrza knajpki pełne książek (również w języku polskim) i elementów folklorystycznych. W menu natomiast znalazły się takie potrawy, jak flaki, żurek czy bigos.

Ken i jego towarzysz zamówili po żurku. Po chwili otrzymali miski wypełnione zupą, a obok po solidnej porcji białej kiełbasy. Reakcja Kena była do przewidzenia. Obserwujący jego profil w mediach społecznościowych wiedzą, jak bardzo Japończyk przepada za żurkiem.

- Bardzo autentyczna i smaczna. Tęskniłem za tym - wskazał w nagraniu udostępnionym na TikToku.

Reakcja jego znajomego była podobna. Okazuje się, że nie tylko Ken stał się amatorem polskiego dania. Towarzyszący mu kolega nigdy wcześniej nie próbował żurku, ale z pewnością jeszcze nieraz po niego sięgnie.

- To ogrzewa moje serce - powiedział po pierwszej łyżce żurku.

Japończyk w poszukiwaniu polskich smaków

Internauci podziwiają Kena za to, z jakim uporem poszukuje w odległej Japonii polskich smaków. Przypomnijmy, że 23-latek jest fanem nie tylko żurku. Podczas rocznego pobytu w Polsce testował wiele smakołyków, również słodyczy. Sam stał się wielkim fanem "Ptasiego Mleczka" i raczków, które przywiózł do Japonii, by poczęstować nimi rodzinę.

Rozsmakował się również w oscypku, ale bez żurawiny. W Japonii natomiast długo poszukiwał ulubionego żurku. Zanim znalazł polską restaurację, udało mu się kupić żurek w torebce, co tak go ucieszyło, że podzielił się tą zdobyczą w mediach społecznościowych.

Źródło artykułu:Pysznosci.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także