NewsyJedzenie z samolotu prosto do Twojego domu? Linie lotnicze wprowadzają nową usługę

Jedzenie z samolotu prosto do Twojego domu? Linie lotnicze wprowadzają nową usługę

Jedzenie z samolotu prosto do Twojego domu? Linie lotnicze wprowadzają nową usługę
Ewa
25.09.2020 12:05

Nieodłącznym elementem lotów (w szczególności tych długich) jest jedzenie w samolocie. I chociaż bywa ono różne i nie każdy jest jego fanem- linie lotnicze postanowiły wyjść nam naprzeciw.

Wspomnień czar

Słoneczna Italia i pizza neapolitańska? A może prawdziwy japoński ramen? Nie wiem, jak dla Ciebie smakuje urlop, ale według linii lotniczych...właśnie nie tak!
Podróżowanie w czasie pandemii zostało znacznie utrudnione, jednak linie chcą nam przypomnieć ten wakacyjny czar i otworzyły nową usługę, która szaleje w najlepsze.

Jedzenie z samolotów

Z założenia, że smakiem urlopu są posiłki samolotowe wyszły niektóre linie. I chociaż nie wiem, co może być pociągającego w przygotowanym sporo wcześniej jedzeniu- ta absurdalna usługa cieszy się pewną popularnością.

Obraz

Nie tylko przystawki

W efekcie można kupić np. deskę serów prosto z pokładu JetBlue lub holenderskie wafle, serwowane w United Airlines. Niektóre linie lotnicze idą o krok dalej: do swojego domu możesz zamówić pełen catering, tak jak w samolocie. W przypadku narodowej linii indonezyjskiej Garuda Indonesia możesz otrzymać cały pakiet, razem ze sztućcami.

Air Asia poszła jeszcze dalej: w grudniu 2019 otworzyła swoją własną restaurację "Santan".

Obraz

Ile to kosztuje

Najdroższe są oczywiście posiłki z klas premium. Tamam Kitchen, która zaopatruje m.in Turkish Airlines, w swojej ofercie ma kanapki, których ceny zaczynają się od 13 zł, porcję warzyw za 10 zł, udko z ziemniakami i warzywami za ok. 18 zł.

Obraz

Czy warto?

Jeśli tęsknisz za podniebnymi podróżami, a z nimi nierozerwalnie kojarzy Ci się pokładowe jedzenia to ta opcja na pewno się sprawdzi. Zastanawia nas tylko jedno: naprawdę jest na świecie ktoś, kto marzy o takim posiłku?
Skorzystałbyś z takiej opcji w Polsce?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także