NewsyJego zakupy z Biedronki zmieściły się do małej siatki. Gdy spojrzał na paragon, zamarł

Jego zakupy z Biedronki zmieściły się do małej siatki. Gdy spojrzał na paragon, zamarł

Mat. prasowe Biedronki, Facebook
Mat. prasowe Biedronki, Facebook
13.04.2023 17:47, aktualizacja: 13.04.2023 18:54

Zebrana na facebookowym profilu KRKnews.pl społeczność krakowska komentuje przesłane do portalu zdjęcie, które pokazuje, że w dzisiejszych czasach wystarczy jedna torba, by pomieścić zakupy za prawie 200 złotych. Pod postem krakowianie ubolewają nad tym, że już nawet Biedronka, bo to właśnie w tym dyskoncie były zrobione zakupy, jest potwornie droga. Co znajdowało się w słynnej już siatce za niemal dwie stówy?

"Tanio już było" - parafrazuje klasyczne powiedzenie portal KRKnews.pl w tytule posta, który wzbudził sporo złości w internautach. A zaczęło się od tego, że pan Tomek, czytelnik wspomnianego wyżej serwisu, wysłał do redakcji zdjęcia zakupów z Biedronki, za które zapłacił dokładnie 193 złote i 20 groszy, a które zmieściły się w zaledwie jednej siatce. Krakowski portal, którego motto brzmi "Razem tworzymy Kraków" wywołał swoim postem lawinę komentarzy.

Zakupy kiedyś i dziś

Inflacja odciska piętno na każdym z nas, ale najbardziej odczuwa się ją w momencie, w którym musimy zrobić duże zakupy dla całej rodziny. Wszyscy pamiętamy czasy, w których wydanie 500 złotych w dyskoncie było naprawdę nie lada wyzwaniem, a zakupy za tę kwotę ledwo zmieściłyby się w dużym samochodzie. Dzisiaj czteroosobowa rodzina przeje zakupione za pół tysiąca złotych produkty w kilka dni.

Biedronka - Pyszności; foto: Canva
Biedronka - Pyszności; foto: Canva

Jednak chyba jeszcze bardziej dotkliwe sytuacje są wtedy, gdy do supermarketu wchodzimy jedynie po kilka produktów, których akurat nam zabrakło. Zakupionych artykułów jest wtedy tyle, że zastanawiamy się, czy jest w ogóle sens dobierać do nich siatkę, bo spokojnie dalibyśmy radę przenieść je najpierw do samochodu, a później do domu. Tymczasem przy kasie dowiadujemy się, że do zapłacenia mamy krocie.

Biedronka nie jest już synonimem taniości?

To właśnie taka sytuacja miała miejsce w krakowskiej Biedronce, gdzie zakupów dokonał pan Tomek. Pobudzeni zdjęciami udostępnionym przez KRKnews.pl internauci rzucili się do komentowania wpisu. 193 złote za jedną siatkę zakupów? Jak to możliwe? Wielu internautów ma na ten temat sporo do powiedzenia.

"Pamiętam, gdy jakoś półtorej roku temu zrobiłem zakupy w biedrze za równe 40 pln.. dwie wielgachne siaty, które ledwie doniosłem do domu, tyle tego było. Dziś wielkie gie z tych realiów zostało (...)" - przypomina nie tak wcale dawne czasy użytkownik Martin.
"Ja wczoraj w małym osiedlowym spożywczaku zrobiłam zakupy i nawet pół siatki nie było - jakieś wędliny, mleko, masło, ser, drożdżówki, chlebek mały.... 89 zł! Wracam do domu i patrzę na ten paragon, a chlebek - Uwaga! - 12 zł!!! Normalnie powinna być na nim naklejka z ceną, jak taki ekskluzywny" - dodaje pani Marzena.

Jednak nie wszyscy użytkownicy dali bezwarunkową wiarę zdjęciu opublikowanym przez krakowski portal. Niektórzy domagali się też zdjęcia paragonu, by dowiedzieć się, co dokładnie znajdowało się w niesławnej siatce. Co chcieli - to dostali.

Co oferuje Biedronka za 193 złote?

Biedronka - Pyszności; foto: Facebook: KRKnews.pl
Biedronka - Pyszności; foto: Facebook: KRKnews.pl

Wobec oskarżeń o to, że zakupy były takie drogie, bo musiały zawierać jakieś wyjątkowo ekskluzywne produkty, portal wrzucił również zdjęcie paragonu. Widać na nim czarno na białym, co tego dnia zakupił pan Tomek. Wysoki rachunek zawierał takie produkty jak masło, herbatniki, mandarynki, majonez, dżem, wafle, gumy do żucia i trochę słodyczy. Czujni internauci zauważyli jednak, że poza tym pan Tomek kupił jeszcze kawę rozpuszczalną i butelkę prosecco, które razem kosztowały ponad 50 złotych.

Pytanie brzmi tylko, czy kwota bez tych produktów, czyli około 140 złotych, rzeczywiście jest taka mała? Zwłaszcza że kawa i wino stanowiły też... większość pojemności siatki.

Obejrzyj jeszcze ten filmik z naszego kanału na YouTube.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także