PoradyKarta Biedronki ma ukrytą funkcję. Mało kto wie, jak z niej skorzystać

Karta Biedronki ma ukrytą funkcję. Mało kto wie, jak z niej skorzystać

Karta Biedronki z ukrytą funkcją - Pyszności; foto: Adobe Stock oraz Canva
Karta Biedronki z ukrytą funkcją - Pyszności; foto: Adobe Stock oraz Canva
16.05.2023 16:40

O tej ukrytej funkcji, jaką oferuje karta Biedronki, prawdopodobnie nie słyszałeś. A szkoda, bo możesz na niej sporo zyskać. Za chwilę ci o niej opowiemy; gwarantujemy, że tego ze strony Biedronki mogłeś się nie spodziewać. Ta funkcja ułatwi zakupy nie tylko tobie, ale również członkom twojej rodziny. 

Biedronka pozostaje największą siecią dyskontową w Polsce. Pierwszy sklep portugalskiego przedsiębiorstwa Jeronimo Martins pojawił się nad Wisłą w 1995 roku. Już dwa lata później w naszym kraju znajdowało się 240 sklepów z logiem słynnego owada. Pod koniec 2022 roku ta liczba wynosiła już 3395 placówek, z czego 157 otworzyło się tylko w ubiegłym roku. Nic więc dziwnego w tym, że równie duże wrażenie robi liczba posiadaczy kart Biedronki. Najnowsze dane na ten temat pochodzą z 2021 roku; wtedy użytkowników karty było w Polsce już 10 milionów. I każdy z nich ma dostęp do ukrytej funkcji karty Biedronki.

Karta Biedronki ma ukrytą funkcję - Pyszności; foto: Adobe Stock
Karta Biedronki ma ukrytą funkcję - Pyszności; foto: Adobe Stock

Karta Biedronki z nową funkcją

Oferowane przez Jeronimo Martinsa karty mogą być wyrobione przez każdego klienta dowolnego sklepu Biedronka. Do przystąpienia do programu lojalnościowego dzieli konsumentów tylko krok: podanie imienia, nazwiska, adresu mailowego i numeru telefonu. Już wtedy, skanując podczas zakupów kartę Biedronki, możemy liczyć na skorzystanie z licznych promocji. Nowe możliwości pojawiają się w momencie, w którym decydujemy się też na założenie aplikacji Biedronki. 

Korzystając z "apki" sieci mamy dostęp do tzw. shakeomatu, czyli maszynki, w której możemy wylosować m.in. rabat na następne zakupy. Ta opcja już od momentu swojego zaistnienia — w maju 2022 roku — przyciągnęła niemałą rzeszę fanów. Nie jest jednak jedyną ciekawą funkcją, którą posiada karta Biedronki. Jak się okazuje, aplikacja Biedronki pozwala też współdzielić przysługujące rabaty z dwiema osobami.

Dzielenie promocji jest o tyle korzystne, że mogą z niego skorzystać nasi najbliżsi, którzy na co dzień robią zakupy w innym sklepie Biedronki. Te bowiem różnią się niekiedy asortymentem. Może się więc okazać, że przysługujący nam rabat nie zostanie wykorzystany, bo w naszej Biedronce zwyczajnie brakuje związanego z nim produktu. Wtedy do akcji mogą wkroczyć przypisani do naszej karty bliscy, robiący zakupy gdzie indziej.

Ukryta funkcja karty Biedronki na wyciągnięcie ręki

Karta Biedronki może być współdzielona - Pyszności; foto: Adobe Stock
Karta Biedronki może być współdzielona - Pyszności; foto: Adobe Stock

Niewiedza o możliwości współdzielenia karty Biedronki sprawia, że wiele osób nie wie, jak się w ogóle do tego zabrać. Nic prostszego, ale najpierw należy założyć aplikację sieci. Kolejne kroki to odnalezienie w prawnym dolnym rogu trzech kropek i kliknięcie nie. Następnie wchodzimy w "profil", "Wspólne Konto Moja Biedronka" i "zaproś". Podając numer telefonu osoby, z którą chcemy współdzielić kartę, zamykamy wszelkie formalności i możemy wspólnie cieszyć się zebranymi promocjami i rabatami.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także