Soczyste kotlety z tajemniczym środkiem. Prawdziwy przysmak kuchni galicyjskiej
Brak pomysłu na obiad? Jeśli chciałbyś przygotować coś wykwintnego, a jednocześnie soczystego i delikatnego, to kotlet po lwowsku sprawdzi się tu idealnie. To przysmak rodem z Galicji, który jest chętnie serwowany w wielu polskich domach, czy restauracjach. W odróżnieniu od kotleta de volaille, do którego jest zbliżony, zawiera w sobie jeden tajemniczy składnik. Zobacz, jak go zrobić.
Kotlet po lwowsku - galicyjski przysmak na polskim stole
Nie ulega żadnej wątpliwości, że kotlety to te dania, które królują w polskim menu. Klasykiem jest tu bez wątpienia schabowy, czy mielony, ale Polacy coraz chętniej sięgają również po kotlety de volaille, czy inne opcje z nadzieniem. Jedną z nich jest kotlet po lwowsku, który jest soczysty, delikatny i rozpływający się w ustach. A wszystko to, dzięki dodatkowi sera żółtego, który odróżnia go od de volaille'a. Takie danie możesz podać z powodzeniem na rodzinną uroczystość lub wspólny obiad. Wszyscy powinni być zachwyceni.
Jak przygotować kotleta po lwowsku?
Podstawę tego dania stanowi filet z piersi kurczaka, ser, cebula oraz masło. Ich przygotowanie nie jest trudne i wszystko wskazuje na to, że taka wersja kotletów już na stałe zagości w twoim domowym menu. Zobacz, jakie to smaczne, soczyste i delikatne.
Składniki:
- około 600-700 g mielonego mięsa z piersi kurczaka
- bułka namoczona w mleku lub bulionie
- 40 g startego sera żółtego
- łyżka masła
- cebula szalotka
- sól i pieprz
- gałka muszkatołowa
- 2 żółtka
- bułka tarta
- masło do smażenia.
Sposób przygotowania:
Kotlet po lwowsku to prawdziwy przysmak rodem z Galicji, który możesz przygotować w swoim domu. Rozpocznij od przełożenia zmielonego mięsa do miski i dodaj do niego ser, żółtka, cebulę, bułkę odciśniętą z płynu, masło oraz przyprawy - wszystko dokładnie wymieszaj, tak jak w przypadku kotletów mielonych. Zwilż dłonie i odrywając kawałki masy mięsnej, formuj z niej kotlety. Staraj się, by były owalne i podłużne. Każdego z kotletów obtocz z każdej strony w bułce tartej.
Rozgrzej na patelni dość dużą ilość masła klarowanego i smaż z obu stron, na umiarkowanej mocy palnika, do uzyskania złotego koloru. Podaje je ze swoimi ulubionymi dodatkami. Smacznego!
Na naszym kanale YouTube znajdziesz przepis na soczystą roladę z polędwicy wieprzowej z grzybowym farszem: