NewsyLekarka schudła 45 kg bez efektu jojo. Udało jej się to dzięki 4 prostym zasadom

Lekarka schudła 45 kg bez efektu jojo. Udało jej się to dzięki 4 prostym zasadom

Odchudzanie bez efektu jojo po pięćdziesiątce? To możliwe! - Pyszności; foto: Canva, TikTok
Odchudzanie bez efektu jojo po pięćdziesiątce? To możliwe! - Pyszności; foto: Canva, TikTok
09.06.2023 20:01, aktualizacja: 10.06.2023 03:44

Lekarka pokazała na własnym przykładzie, że odchudzanie bez efektu jojo jest możliwe również po pięćdziesiątce. Kobieta schudła aż 45 kilogramów, a na swoim TikToku zamieściła autorską instrukcję, dzięki której tego dokonała. 

Mówi się, że nigdy nie jest za późno na zmiany. Emi Hosoda, lekarka prowadząca na TikToku popularny profil z ciekawostkami medycznymi, udowodniła że w tym powiedzeniu jest dużo prawdy. Czy wystarczy tylko chcieć? Nie oszukujmy się — życie to nie bajka i żadne frazesy, choćby nie wiadomo jak piękne, nie wyręczą nas w osiągnięciu zamierzonych celów. Dlatego właśnie dr Hosoda zdradziła szczegółowy i profesjonalny plan oparty na jej dużej wiedzy. Lekarka osobiście wcieliła go w życie i odniosła niebywały sukces. 

Odchudzanie bez efektu jojo po 50. roku życia

Efekt jojo jest prawdziwą zmorą dla tych, którzy desperacko szukają sposobów na odchudzanie. Wahanie masy ciała jest szczególnie często zauważane w przypadku osób stosujących tzw. głodówki i diety o niskiej kaloryczności. Nie pomaga również brak aktywności fizycznej i zbyt duża narzucona sobie presja.

Lekarka wskazała sposoby na skuteczne odchudzanie - Pyszności; foto: Canva
Lekarka wskazała sposoby na skuteczne odchudzanie - Pyszności; foto: Canva

Emi Hosoda jest lekarką, dlatego doskonale zdawała sobie sprawę z elementarnych błędów popełnianych przez odchudzających się ludzi. Postanowiła więc opracować własną, autorską metodę na pozbywanie się nadprogramowych kilogramów. Opierała się ona na czterech podstawowych wytycznych, dzięki którym nie tylko schudła 45 kg, ale również uniknęła efektu jojo. Porady lekarki dokładnie spisał portal zywienie.medonet.pl.

Efektywne odchudzanie według lekarki

Hosoda jest zdania, że to nie presja, gonitwa, a już tym bardziej głodówka sprawiają, że chudniemy bez efektu jojo, lecz przemyślana, acz nieskomplikowana metoda oparta na wiedzy medycznej. Zakłada ona 4 wytyczne:

1. Ograniczenie cukru. To nie kwestia samej kaloryczności, ale uniknięcia skoków insuliny we krwi. Warto zapoznać się z pojęciem indeksu glikemicznego — dzięki temu możemy zapobiec m.in. magazynowaniu się tłuszczu.

2. Odpowiednie nawodnienie. Hosoda twierdzi, że podczas swojej przygody z pozbywaniem się nadmiarowych kilogramów, nauczyła się odróżniać głód od... pragnienia. Lekarka przypomniała też, by nie słuchać z góry narzuconych wytycznych, co do ilości picia wody, ponieważ jest to kwestia indywidualna. W ustaleniu odpowiedniej ilości może natomiast pomóc profesjonalny dietetyk.

3. Odpoczynek. Prawidłowa ilość snu to podstawa skutecznego odchudzania bez efektu jojo. Ta zasada dotyczy przede wszystkim kobiet przed i w trakcie menopauzy, ale nie tylko one powinny pamiętać o zaletach płynących z odpoczynku.

4. Aktywność fizyczna. Według doktor Hosody osoby po pięćdziesiątce powinny postawić głównie na trening siłowy, który — w kwestii odchudzania — przyniesie lepsze efekty, niż tzw. aeroby. Wzmocnione dzięki niemu mięśnie sprawią, że mimo płynących lat, dalej będziemy mieli siłę na poruszanie się i utrzymywanie poprawnej wagi.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także