PoradyWrzuć liść laurowy laurowy do pojemnika na mąkę. Pozbędziesz się uciążliwego problemu

Wrzuć liść laurowy laurowy do pojemnika na mąkę. Pozbędziesz się uciążliwego problemu

Liść laurowy w mące - Pyszności; foto: Canva
Liść laurowy w mące - Pyszności; foto: Canva

31.10.2022 10:40, aktual.: 31.10.2022 23:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Tę przyprawę każdy ma w domu. Na stałe dobrała się z zielem angielskim i stanowią nieodłączny duet każdej zupy. Mowa oczywiście o liściach laurowych. Okazuje się, że miejsce tej przyprawy nie jest jedynie w rosole, lecz także w... mące. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, czemu liść laurowy w mące to naprawdę dobry pomysł.

Wawrzyn, czyli liść laurowy to niepozorna przyprawa, która ma dziesiątki zastosowań. Używamy jej do zup, sosów, bigosu, a także marynat. Poza tym, że nadaje potrawom smaku, ma również swoje miejsce w ziołolecznictwie, ponieważ liść laurowy ma działanie odstresowujące, obniżające poziom cukru we krwi, a nawet przeciwgrzybicze i antybakteryjne.

Liść laurowy w mące - Pyszności; foto: Canva
Liść laurowy w mące - Pyszności; foto: Canva

Jak się okazuje, ta śródziemnomorska przyprawa ma jeszcze jedno działanie anty. Takie, jakiego byśmy się po nim nie spodziewali.

Liść laurowy w mące - po co?

Sposobów na pozbycie się lub odstraszenie moli spożywczych jest naprawdę sporo. Można by rzec, że sprawdza się tu zasada: jest popyt - jest podaż. Omacnica spichrzanka, bo tak się nazywa ten insekt, i przeprowadzane przez nią inwazje na nasze domy, to jeden z najgorszych dramatów, jakie mogą dotknąć nasze kuchnie. Jak sobie z tym radzić?

Pułapki z wina wytrawnego i octu, olejki eteryczne, kontratak suszarką. Pisaliśmy już o tym nie raz, ale czasem najprostsze metody są najbardziej skuteczne.

Liść laurowy w mące - Pyszności; foto: Canva
Liść laurowy w mące - Pyszności; foto: Canva

Jak przekazują najnowsze wieści z pola bitwy gospodyń z molami, liść laurowy w mące, to absolutnie pierwszy krok do zwycięstwa. Czemu tak jest?

Wawrzyn wydziela specyficzny zapach, którego - podczas gdy ludziom odpowiada - mole nie mogą zdzierżyć. Co prawda nie działa molobójczo, ale jest to dobry patent profilaktyczny. Jeśli mamy też wątpliwości, czy udało nam się pozbyć wszystkich moli i ich larw, liść laurowy w mące to odpowiedni sposób na zmniejszenie ryzyka ich powrotu do zera.

Nie tylko mole go nienawidzą

Jeśli jest jakaś druga grupa równie irytujących, małych stworzonek co mole, są nią na pewno komary.

Jak się okazuję, liść laurowy w mące to niejedyne jego zastosowanie w walce z owadami. Jeśli masz problemy z komarami na ganku czy balkonie, wyłóż na nim kilka listków wawrzynu lub całą sadzonkę.

Żaden komar nie zbliży się na krok.

W pozbawionej moli kuchni można tworzyć już takie cuda jak ta cynamonka według przepisu z naszego kanału na YouTube. 

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także