PrzepisEkonomista kupił majonez w okazyjnej cenie. Gdy przyjrzał się opakowaniu, nie mógł powstrzymać zdziwienia

Ekonomista kupił majonez w okazyjnej cenie. Gdy przyjrzał się opakowaniu, nie mógł powstrzymać zdziwienia

Szokujące odkrycie na majonezie w Biedronce - Pyszności; Foto: Canva.com; twitter.com/rafalmundry
Szokujące odkrycie na majonezie w Biedronce - Pyszności; Foto: Canva.com; twitter.com/rafalmundry
Agnieszka
02.08.2022 12:21, aktualizacja: 02.08.2022 12:37

Ostatnio coraz częściej porównujemy ceny i szukamy tańszych odpowiedników ulubionych produktów. Nic w tym dziwnego, w końcu inflacja wynosi prawie 15, 5 %, a ceny żywności szybują do góry. Jednak okazuje się, że niektóre produkty tanieją. Ekonomista Rafał Mundry sprawdził ostatnio, ile kosztuje majonez w Biedronce. Oprócz nowej ceny przeczytał na etykiecie zaskakującą informację.

Majonez z Biedronki tanieje

Majonez - Pyszności; Foto: Canva.com
Majonez - Pyszności; Foto: Canva.com

Obecnie żywność z reguły drożeje. W konsekwencji mniej kupujemy,a więcej oszczędzamy. Poza tym częściej przyglądamy się cenom oraz etykietom. Dzięki temu możemy wybrać najlepszy zamiennik ulubionego produktu.

Niedawno znany ekonomista Rafał Mundry wybrał się do Biedronki. W dyskoncie zwrócił szczególną uwagę na majonez. Okazało się, że cena produktu potaniała o 30 groszy. Wcześniej majonez kosztował 4,99 zł, natomiast obecnie trzeba wydać na niego 4, 69 zł.

Oprócz tego, ekonomista zauważył, że zmieniło się miejsce produkcji majonezu. Jeszcze niedawno produkt powstawał w Polsce. Obecnie produkowany jest na Litwie. Ekonomista zastanawia się nad tym, czy jest to również związane z nową ceną produktu.

Zaskoczenie. Uczciwie trzeba przyznać, że jedna rzecz potaniała w moim koszyku. Majonez z 4,99 zł na 4,69 zł. Po przyjrzeniu okazuje się, że już nie jest produkowany w Polsce, a na Litwie. To taniej jest produkować go za granicą i do nas sprawdzać? - napisał na Twitterze Rafał Mundry

Reakcja internautów

Post skomentowało wielu internautów. Niektórzy zwrócili uwagę na to, że coraz częściej producenci zmieniają gramaturę produktów. W konsekwencji płacimy więcej za mniej. Warto w takim razie sprawdzić wagę majonezu. Niestety na zdjęciach opublikowanych przez ekonomistę, nie jesteśmy w stanie tego zweryfikować.

Pojawił się również komentarz na temat wartości odżywczych majonezu. Najwyraźniej skład produktu również nieco się zmienił. W związku z tym, może mieć to  znaczący wpływ na jego cenę.

Zobacz na naszym kanale YouTube jak przygotować zupę krem z pomidorków koktajlowych krok po kroku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także