InspiracjeMłynek do kawy z PRL. Jakie miał funkcje? Gdzie można go dostać?

Młynek do kawy z PRL. Jakie miał funkcje? Gdzie można go dostać?

Młynek do kawy z PRL. Jakie miał funkcje? Gdzie można go dostać?
Ewa
01.04.2022 17:56, aktualizacja: 04.04.2022 21:00

Młynek do kawy z PRL – pamiętasz go? Wiele sprzętów przeżyło upływ czasu, a niektóre z nich do tej pory spełniają swoją rolę. Jednym z takich sprzętów jest właśnie ręczny młynek do kawy. Pamiętasz młynek do kawy z kuchenne półki u swojej babci? Odkurz go i zacznij używać ponownie. To prawdziwa skarbnica smaku, w której zmielisz nie tylko kawę. Do czego jeszcze można go użyć?

Obraz

Młynek do kawy z PRL – konstrukcja

O ile współczesne młynki do kawy kuszą technologią i designem, to te sprzed lat mają jedną cechę: niezawodność. Solidna konstrukcja przetrwała mielenie ziaren na setki kaw. Do dziś pamiętam młynek u mojej prababci i przyjemność z kręcenia dla niej kawy.

Obraz

Dobry młynek do kawy z PRL to droga do pysznej kawy

To oczywiste, że najwięcej aromatu zyskujemy przez mielenie cały ziaren. Jeśli robimy to w młynku, to cały aromat i niesamowity smak trafia do naszego napoju. A ten zapach... Od razu pobudza do życia!

Zdobycie dobrych ziaren dawniej nie było takie łatwe. Obecnie możemy przebierać i wybierać wśród ziaren z najdalszych zakątków ziemi, dobierać pod kątem kwasowości, wyczuwalnych nut owocowych i aromatów.

Obraz

Młynek służył nie tylko do mielenia kawy. Jak używać młynka do kawy?

Dzięki swoim ostrzom świetnie sprawdzał się do... mielenia ziaren pieprzu! Młynki do kawy z PRL (funkcje) przeznaczone do tej przyprawy nie były tak popularne jak teraz. Żeby z ziaren wydobyć jeszcze więcej smaku- trzeba było sobie jakoś poradzić. Nie każdy lubi spore kawałki pieprzu, które powstają po ucieraniu w moździerzu.

Młynek do kawy znakomicie sprawdziły się w tej roli. Podobno w nieużywanych młynkach dziadkowie przechowywali landrynki ;)

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także