Inspiracje7 prostych pomysłów na efektowne serwowanie jedzenia. Dobra restauracja w Twoim domu!

7 prostych pomysłów na efektowne serwowanie jedzenia. Dobra restauracja w Twoim domu!

7 prostych pomysłów na efektowne serwowanie jedzenia. Dobra restauracja w Twoim domu!
Ewa
15.03.2021 12:47

Pięknie podane jedzenie zdecydowanie cieszy nasze oczy. Dzięki prostym trikom możesz serwować swoje potrawy tak, jak robią to w dobrych restauracjach.

#1 Czekoladowe kratki

Palnikiem podgrzej brzegi czekolady. Dotknij nimi talerza, tak, aby powstała kratka. Ułóż elementy deseru w kwadratach.

Obraz
Obraz

#2 Cukier puder w akcji

Jeśli masz w swojej szafce czarne talerze, to najlepszy sposób, żeby je wykorzystać. Ułóż na nich sztućce i posyp cukrem pudrem. Delikatnie podnieś sztućce i gotowe!

Obraz

#3 Owocowe szaszłyki

Z pomocą przyjdzie strzykawka (oczywiście bez igły). Wykrój z jej pomocą fragmenty owoców, nie wyciągając kawałków ze środka, a "dopychając" je do wnętrza. Wbij w nie patyczek do szaszłyków i wyciągnij owocową wieżę.

Obraz
Obraz

#4 Kwiat z salami

Pięknie wyglądać mogą nie tylko słodkie desery. Dzięki kieliszkowi na wino możesz zrobić piękny kwiat z... salami! Wokół jego brzegu ułóż plasterki salami, zaginając je do środka. Przekręć go do góry nogami. Taki kwiatek będzie ciekawą ozdobą na desce z serami i innymi przekąskami.

Obraz
Obraz

#5 Ognisty drink

Do 2/3 wysokości kieliszka nalej whisky. Uzupełnij tequilą, wlewając ją delikatnie, żeby alkohole się nie zmieszały za bardzo. Dodaj kilka kropli tabasco i gotowe!

Obraz

#6 Artystyczny talerz

Na środek talerza wylej łyżką trochę polewy lub sosu owocowego i uderz jej wypukłą częścią w masę tak, żeby rozprysła po talerzu. Trochę artystycznego szaleństwa ;)

Obraz

#7 Pomysł na sushi

Brakuje Ci pomysłu, jak podać sushi na talerzu? Zamocz tłuczek do ziemniaków w gęstym sosie (np. teryiaki) i odciśnij ślad na talerzu. Proste, szybkie i efektowne!

Obraz

https://www.facebook.com/watch/?v=991987621332211

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także