Porady5 małych szczegółów, dzięki którym kuchnia będzie się świetnie prezentować. Wystarczy niewiele

5 małych szczegółów, dzięki którym kuchnia będzie się świetnie prezentować. Wystarczy niewiele

5 małych szczegółów, dzięki którym kuchnia będzie się świetnie prezentować. Wystarczy niewiele
Pyszności

17.02.2019 09:24, aktual.: 18.09.2023 12:34

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Moja babcia zawsze powtarzała, że kuchnia to serce każdego domu, dlatego należy zrobić wszystko, aby była ona jak najlepiej wyposażona, a jednocześnie świeciła czystością.

Dlatego dziś przychodzę z 5 małymi poradami, które choć są niepozorne, mogą sprawić, że kuchnia będzie wyglądała o wiele lepiej. Co więcej, będzie się w niej świetnie gotowało!

#1 Nie zagracaj kuchennych blatów

Obraz

Wiem, że to trudne, bo sama uwielbiam kuchenne gadżety, ale naprawdę można znaleźć złoty środek. Z jednej strony pamiętaj, że na kuchennych blatach powinien panować idealny porządek.

Jednocześnie pomyśl o ciekawych rozwiązaniach, dzięki którym będziesz mogła ukryć wszystkie swoje skarby w kuchennych meblach.

#2 Lodówka to nie gablotka na pamiątki

Okej, możesz umieścić na niej notes na drobne notatki. Ale nie powinnaś przesadzać w drugą stronę.

Lodówka nie jest odpowiednim miejscem na kolekcjonowanie pamiątek z wycieczek, czy galerię dziecięcych prac. Takie rzeczy lepiej przechowywać w innych częściach domu.

#3 Nie odkładasz rzeczy na swoje miejsce

Obraz

Powtórzę to po raz kolejny, w kuchni zawsze powinien panować porządek. Dzięki temu będzie Ci łatwiej funkcjonować, a gotowanie stanie się czystą przyjemnością.

Bonus. Skończą się problemy z szukaniem konkretnej miski, czy też przyprawy.

#4 Kuchnia to nie miejsce na przechowywanie drobiazgów z całego domu

Spotykam się z tym bardzo często. W wielu kuchniach znajduje się magiczna szuflada, w której można znaleźć dosłownie wszystko - od okularów przeciwsłonecznych, po zestaw do szycia.

A przecież nie powinno tak być. Kuchnia to przestrzeń na gadżety i narzędzia związane z przygotowaniem i podaniem jedzenia. Na pewno w Twoim domu znajdą się odpowiednie miejsca do przechowywania drobnych drobiazgów nie mających nic wspólnego z gotowaniem.

#5 Organizery to podstawa

Obraz

Z nimi na pewno zapanujesz nawet nad największym bałaganem w kuchni. Przyprawy znajdą się w odpowiednim miejscu, podobnie jak wszystkie elementy zastawy kuchennej, makarony czy sztućce.

A Ty kiedy wprowadzisz te zmiany w swojej kuchni?
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także