PoradyPosyp połówkę cytryny jednym składnikiem i zacznij czyścić. Płyta kuchenna będzie wyglądać jak nowa!

Posyp połówkę cytryny jednym składnikiem i zacznij czyścić. Płyta kuchenna będzie wyglądać jak nowa!

Cytryna z sodą oczyszczoną pomogą ci wyczyścić kuchenną płytę
Cytryna z sodą oczyszczoną pomogą ci wyczyścić kuchenną płytę
Źródło zdjęć: © Archiwum Prywatne | Marzena Pęcak

25.09.2023 08:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pomimo twoich usilnych starań kuchenna płyta nie prezentuje się zbyt dobrze? Już za moment to zmienisz i to przy pomocy dwóch kuchennych produktów!

Doskonale zdaję sobie sprawę, że utrzymanie idealnego porządku w kuchni to nie lada wyzwanie. Tym bardziej, jeśli często w niej pracujesz, używając całej masy sprzętów kuchennych oraz niezliczonej liczby produktów spożywczych. I wszystko byłoby super, gdyby po gotowaniu i pieczeniu, nie zostawała cała sterta rzeczy do mycia

Co więcej, bardzo często takie czyszczenie wymaga większego wysiłkuzaangażowania. Usunięcie ciężkich plam czy licznych przypaleń wcale nie nie jest takie proste. Jak się jednak okazuje, nie musi tak być, o czym przekonasz się już za moment!

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Domowy patent zawsze ci pomoże

Jeśli czytasz moje artykuły od dłuższego czasu, to doskonale wiesz, że jestem urodzoną pedantką. Dlatego w kuchni irytuje mnie nawet najmniejsze zabrudzenie, z którym nie mogę sobie poradzić. Potrafię spędzić naprawdę długie godziny, aby znaleźć w końcu skuteczne rozwiązane na moje aktualne bolączki.

Jednocześnie jestem ogromną zwolenniczką domowych rozwiązań, które naprawdę działają. I tak właśnie będzie dzisiaj. Okazuje się, że wystarczy użyć dwóch podstawowych produktów z kuchni, aby w mgnieniu oka wyczyścić płytę kuchenną. Na pewno masz je w swoim domu nawet teraz, więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby nową metodę wypróbować od razu!

Kuchenna płyta będzie jak nowa
Kuchenna płyta będzie jak nowa© Adobe Stock | New Africa

Płyta będzie jak nowa!

Wszystko, czego potrzebujesz w tym przypadku, to połówka cytryny, kilka łyżeczek sody oczyszczonej (w zależności od stopnia zabrudzenia) oraz ręcznik kuchenny.

Weź cytrynę i rolują ją przez chwilę pod ręką. Dzięki temu zabiegowi wydobędziesz z cytrusa jeszcze więcej soków. Następnie podziel owoc na dwa kawałki. Do czyszczenia będziesz potrzebować jednej połówki. Drugą możesz wykorzystać do herbaty lub przepisu na domowy wypiek, bądź obiad dla całej rodziny. 

Aby wydobyć z cytryny jak najwięcej soku, roluj ją pod ręką
Aby wydobyć z cytryny jak najwięcej soku, roluj ją pod ręką© Adobe Stock | New Africa

Wyciśnij sok z cytryny bezpośrednio na najgorsze zabrudzenia. Następnie na wierzchu cytryny rozsyp trochę sody oczyszczonej. Możesz też kuchenny proszek przesypać wcześniej do miski i zanurzyć w niej cytrusa. Wybierz opcję, która najbardziej ci odpowiada.

Tak przygotowaną cytryną zacznij czyścić powierzchnię płyty. Kiedy już to zrobisz, odczekaj kilka minut, aby cytryna i soda oczyszczona mogły zacząć działać. Po 5 minutach przetrzyj dokładnie powierzchnię płyty ręcznikiem kuchennym. I to wszystko! Płyta będzie wyglądać jak nowa!

Źródło artykułu:Pysznosci.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także