NewsyGwiazda "Big Brothera" ma ważny apel. Internauci dopatrzyli się wpadki

Gwiazda "Big Brothera" ma ważny apel. Internauci dopatrzyli się wpadki

Pyszności - fot. Adobe Stock/Instagram
Pyszności - fot. Adobe Stock/Instagram
Ewa
10.05.2023 15:24

Gwiazda pierwszej edycji "Big Brothera" zaliczyła ogromną wpadkę. Chciała zatroszczyć się o pszczoły, ale internauci wytknęli jej błąd.

Ponad dwadzieścia lat temu Monika Sewioła zasłynęła jako gwiazda pierwszej edycji reality show "Big Brother". Znów zrobiło się na jej temat głośno, tym razem jednak nie ze względu na kontrowersyjne zachowania. Kobieta podzieliła się w sieci pozornie przydatną informacją dotyczącą pszczół. Internauci pozostali jednak czujni i wytknęli kobiecie błąd merytoryczny.

Jak dbać o pszczoły?

Chociaż wielu z nas uporczywie odgania je od siebie i na samą myśl przechodzą nas dreszcze, to bez pszczół nie istniałby nasz świat. Przez zapylanie kwiatów odgrywają ogromną rolę w produkcji żywności na całym świecie. Wraz z nastaniem wiosny możemy coraz częściej usłyszeć ich bzyczenie. Warto zadbać o to, aby ich populacja nie była zagrożona, a one mogły w spokoju wykonywać tak ważną dla człowieka pracę. Sadźmy i siejmy rośliny, nie tylko w ogródkach, ale również przyokiennych parapetach, postawmy na łąki kwietne i szanujmy stare drzewa, które często są dla nich schronieniem. Miód kupuj od lokalnych pszczelarzy, którzy z odpowiednim szacunkiem i troską traktują swoje pasieki.

Pasieka pszczół- Pyszności; źródło Canva
Pasieka pszczół- Pyszności; źródło Canva

W małej społeczności ekologicznej o nazwie "Pszczołowa Dolina" usytuowanej na terenie dzielnicy Wola istnieje również uroczy miły domek przeznaczony do przeprowadzania terapii z udziałem pszczół. W tym miejscu odwiedzający mają możliwość wypoczynku oraz cieszenia się dźwiękami pracujących owadów.

Gwiazda zaliczyła wpadka

Chociaż Moniką Sewioło kierowały z pewnością dobre intencje, to w trosce o pszczoły popełniła poważny błąd merytoryczny. Czujni pozostali jednak obserwatorzy, którzy pod (często szerowanym postem) sprostowali sytuację.

Pomóżmy pszczołom. Jest mało kwiatów, jest sucho i pszczoły próbują pić z basenów, ale topią się. Możemy zetrzeć jabłko na talerzu i dodać trochę wody. Pszczoły są wzmocnione sokiem ze słodkich owoców i nie topią się stojąc na kawałkach jabłek.  I jeszcze jedna prośba. Jeśli już trzeba opryskiwać, to proszę robić to wieczorem, kiedy pszczoły już nie latają. Dzięki za udostępnienie

- napisała uczestniczka reality-show.

Internauci zauważyli, że na zdjęciu nie widnieją pożyteczne pszczoły, a niebezpieczne osy. Zwracają również uwagę na to, że kwitnących kwiatów na polach i łąkach jest cały dostatek, a pisanie o tym, że jest sucho to po prostu błąd merytoryczny. Błędy wypunktowała jedna z obserwujących, Karolina Prokop.

  • pszczoły nie żywią się nektarem z owoców - prędzej na takim talerzu zagoszczą osy i szerszenie,
  • jeśli pszczoły jakimś cudem skuszą się na taki poczęstunek to może skutkować dla nich chorobą, która być może zostanie przeniesiona na cały rój, więc sama metoda jest nietrafiona, a nawet szkodliwa,
  • pamiętajmy, że jabłko w słońcu szybko sfermentuje!
  • woda ustawiona w spodku z kamyczkami będzie wystarczająca.

Wypróbuj również przepis na zapiekane bitki:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także