NewsySprawdziliśmy, w której sieci sklepów spożywczych można najwięcej zarobić. Można się zaskoczyć

Sprawdziliśmy, w której sieci sklepów spożywczych można najwięcej zarobić. Można się zaskoczyć

Praca w Biedronce- Pyszności źródło Canva
Praca w Biedronce- Pyszności źródło Canva
Ewa
27.11.2022 17:39

Praca w Biedronce nie należy do najłatwiejszych. Jak zatem wyglądają zarobki na kasie i w magazynach i czym sieć chce zachęcić nowych pracowników?

Obecnie Biedronka zatrudnia blisko 80 tys. pracowników i jest największym prywatnym pracodawcą w Polsce. Dzięki kolejnym otwieranym sklepom i przeprowadzonym zmianom oferty pracy wciąż pojawiają się w sklepach i na dedykowanych portalach. Ile można zarobić?

Praca w Biedronce- zarobki

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów, minimalna pensja wynosi obecni 3010 zł brutto. Od 1 stycznia pracownicy mogą liczyć na podwyżkę do 3490 zł, a wraz z początkiem lipca będzie to 3600 zł brutto.Wzrost płacy minimalnej najpierw o 480 zł, a następnie jeszcze o 110 zł może okazać się wyzwaniem dla wielu firm. Biedronka na ten moment oferuje wyższą płacę niż minimalną, jednak będzie musiała podwyższyć dodatkowo płace od przyszłego roku.

21.09.2020   N/z logo Biedronka  Fot. Stanislaw Bielski/REPORTER
21.09.2020 N/z logo Biedronka Fot. Stanislaw Bielski/REPORTER

Jak w porównaniu do minimalnego wynagrodzenia prezentują się pensje pracowników Biedronki?

Osoby na stanowisku "kasjer" lub "pracownik sklepu" mogą liczyć na wypłatę rzędu 3400=3930 zł brutto. Wraz z awansem rosną oczywiście zarobki- straszy kasjer może liczyć na pensje w wysokości 3460-4090 zł brutto miesięcznie. Dodatkowo otrzymuje on dodatek za każdą przepracowaną godzinę pracowniczą. Magazynierzy zarabiają od 3800 zł brutto na start, do 6320 zł, gdy pracują w centrum dystrybucyjnym.

Ile zarabia kierownik sklepu?

Kierownik sklepu Biedronka zarabia na startok. 5100-7840 zł brutto. Składniki pensji to płaca zasadnicza i premia za wyniki. W okresie świąt wszyscy pracownicy mogą też liczyć na świąteczną niespodziankę.

W tym roku Biedronka przeznaczy około 80 mln złotych na paczki świąteczne dla pracowników i ich dzieci oraz zasilenia e-kodów pracowniczych. Pakiet świąteczny składa się z paczki świątecznej dla pracownika i jego dzieci. Biedronka przygotowuje 4 rodzaje paczek dla dzieci pracowników w zależności od wieku (0-2 lata, 3-6 lat, 7-10 lat, 11-18 lat). Łącznie wydane zostanie około 81 tysięcy paczek dla pracowników i 78 tysięcy paczek dla dzieci. Oprócz paczek, w ramach pakietu świątecznego, pracownicy otrzymują e-kody pracownicze, którymi mogą zapłacić za zakupy w Biedronce lub w drogeriach Hebe. Kwoty zasileń poszczególnych e-kodów różnią się w zależności od progu dochodowego - mówi Agnieszka Sokołowska, dyrektorka ds. komunikacji wewnętrznej, EB i odpowiedzialności społecznej w sieci Biedronka

Przepis na babeczki a'la gołąbki znajdziesz na naszym kanale YouTube

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także