InspiracjeTe młynki służyły nie tylko do mielenia kawy! Miały dodatkową, sekretną funkcję

Te młynki służyły nie tylko do mielenia kawy! Miały dodatkową, sekretną funkcję

Te młynki służyły nie tylko do mielenia kawy! Miały dodatkową, sekretną funkcję
Ewa
30.09.2022 13:56, aktualizacja: 30.09.2022 14:25

Wiele sprzętów przeżyło upływ czasu, a niektóre z nich do tej pory spełniają swoją rolę. Jednym z takich sprzętów jest właśnie ręczny młynek do kawy.

Obraz

Solidna konstrukcja to podstawa

O ile współczesne młynki do kawy kuszą technologią i designem, to te sprzed lat mają jedną cechę: niezawodność. Solidna konstrukcja przetrwała mielenie ziaren na setki kaw. Do dziś pamiętam młynek u mojej prababci i przyjemność z kręcenia dla niej kawy.

Obraz

Dobry młynek to droga do pysznej kawy

To oczywiste, że najwięcej aromatu zyskujemy przez mielenie cały ziaren. Jeśli robimy to w młynku, to cały aromat i niesamowity smak trafia do naszego napoju. A ten zapach... Od razu pobudza do życia!

Zdobycie dobrych ziaren dawniej nie było takie łatwe. Obecnie możemy przebierać i wybierać wśród ziaren z najdalszych zakątków ziemi, dobierać pod kątem kwasowości, wyczuwalnych nut owocowych i aromatów.

Obraz

Młynek służył nie tylko do mielenia kawy

Dzięki swoim ostrzom świetnie sprawdzał się do... mielenia ziaren pieprzu! Młynki przeznaczone do tej przyprawy nie były tak popularne jak teraz. Żeby z ziaren wydobyć jeszcze więcej smaku- trzeba było sobie jakoś poradzić. Nie każdy lubi spore kawałki pieprzu, które powstają po ucieraniu w moździerzu.

Młynek do kawy znakomicie sprawdziły się w tej roli.
Podobno w nieużywanych młynkach dziadkowie przechowywali landrynki ;)

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także