NewsyNie tylko Biedronka, te sieci także wprowadziły limit. Lista marketów się wydłuża

Nie tylko Biedronka, te sieci także wprowadziły limit. Lista marketów się wydłuża

Nie tylko Biedronka, te sieci także wprowadziły limit. - Pyszności; Foto: Canva.com
Nie tylko Biedronka, te sieci także wprowadziły limit. - Pyszności; Foto: Canva.com
Agnieszka

21.07.2022 19:01

Niedawno głośno było na temat Biedronki, która wprowadziła limit na cukier. Okazało się, że takie ograniczenia obowiązują również w wielu innych znanych sklepach.  Poniżej przedstawiamy więcej szczegółów.

Limit na cukier w Biedronce

Cukier - Pyszności; Foto: Canva.com
Cukier - Pyszności; Foto: Canva.com

Od 20 lipca 2022 roku w Biedronce został wprowadzony limit na cukier. Oznacza to, że od tego dnia możemy kupić maksymalnie 10 kg produktu na jeden paragon. Dzięki temu dyskont uniknie problemu z brakiem towaru na półkach sklepowych.

Menadżer ds. komunikacji korporacyjnej Biedronki Marcin Hadaj podkreślił, że niektórzy klienci kupują "niedetaliczne ilości cukru". Najczęściej są to przedsiębiorcy. Natomiast dyskont ma na celu zapewnić towar dla wszystkich swoich klientów.

Na podstawie analizy paragonów można stwierdzić, że nabywcami są przedsiębiorcy, a nie gospodarstwa domowe. To najlepszy dowód atrakcyjności ceny cukru w sieci Biedronka - od 3,49 zł za kg w obecnej ofercie - jednak naszym celem jest zapewnienie jak największej dostępności tego produktu dla wszystkich klientów. - powiedział portalowi o2.pl Marcin Hadaj

Wprowadzenie limitu przez inne sklepy

Sklep - Pyszności; Foto: Canva.com
Sklep - Pyszności; Foto: Canva.com

Ze względu na wyjątkowo duży popyt na cukier, limit na ten produkt wprowadziło również Netto. Od 20 lipca możemy kupić maksymalnie 10 kg produktu na jeden paragon. Oprócz Netto i Biedronki, podobne ograniczenie wprowadziła sieć sklepów Aldi. Jednak tam, jedna osoba może nabyć tylko pięć kilogramów cukru.

Obserwujemy napiętą sytuację globalną, związaną z logistyką, niedoborami kontenerów, czy brakiem kierowców ciężarówek i wysokimi stawkami frachtowymi. Do tego dochodzą uwarunkowania związane z wojną, pogodą i klimatem, które wpływają na trudności w dostępie do pewnych surowców, ale przede wszystkim na wzrost cen produktów. Jednak w sklepach Aldi wszystkie niezbędne produkty są dostępne dla klientów i dbamy o to, by nie brakowało im niczego podczas codziennych zakupów - poinformowała wirtualnemedia.pl Luiza Urbańska, specjalistka ds. komunikacji & PR w Aldi Polska.

W przypadku takich sklepów jak Żabka, Lidl czy Carrefour - jak na razie nie przewiduje się wprowadzenia limitów na produkty spożywcze.

Zobacz na naszym kanale YouTube jak przygotować pieczonego kurczaka z serem krok po kroku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także