NewsyUkryte funkcje w samoobsługowych kasach w Biedronce. Większość klientów nadal o nich nie wie

Ukryte funkcje w samoobsługowych kasach w Biedronce. Większość klientów nadal o nich nie wie

Ukryte funkcje w samoobsługowych kasach w Biedronce. Większość klientów nadal o nich nie wie
Ewa
09.10.2022 18:30, aktualizacja: 09.10.2022 19:29

Duże dyskonty spożywcze wychodzą naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów i wyposażają swoje sklepy w kasy samoobsługowe. Stają się już standardem, który ułatwia życie nie tylko klientom, ale również pracownikom.

Samoobsługowe kasy to coraz częstszy widok nie tylko w największych marketach. Pozwalają one często na rozładowanie dużych kolejek i zachęcają do płatności kartą. Ponad 66% Polaków zadeklarowało, że chętnie zobaczyłoby ich jeszcze więcej.

Chociaż nazwa wskazuje, że kasy są samoobsługowe, to jednak wymagają nieco uwagi ze strony pracowników. Są jednak 4 ukryte funkcje, które ułatwią Ci życie podczas zakupów.

Obraz

Cztery przyciski pod monitorem- ukryte funkcje

Kasy samoobsługowe są również obecne w sieci sklepów Biedronka. Jeśli z nich korzystasz, to zapewne nie zdawałeś sobie sprawy, że mają ukryte funkcje, o których wie niewiele osób.

Tuż pod monitorem i nad panelem przeznaczonym do ważenia produktów znajdują się 4 przyciski dotykowe. Są one przeznaczone do dyspozycji klientów, jednak w ferworze skanowania oraz pakowania towarów trudno zwrócić na nie uwagę.

Do czego służą te tajemnicze przyciski? Prezentację zaczynamy od lewej strony.

  • Na ikonie pierwszej znajduje się głośnik. Przyciskając go sprawisz, że zwiększy się głośność powiadomień dźwiękowych podczas skanowania produktów. Chodzi o charakterystyczne piknięcia. To świetne rozwiązanie dla osób, które mają problem ze słuchem lub wręcz przeciwnie- urządzenie jest dla nich zbyt głośne
  • Ikona druga to trójkąt z wykrzyknikiem. Ten przycisk jest zarezerwowany dla obsługi sklepu. Informuje on o wystąpieniu błędów i nieprawidłowości podczas obsługi kas.
  • Trzeci przycisk pozwala na zeskanowanie karty „Moja Biedronka”. Nie musisz mieć jej przy sobie. Wystarczy, że zrobisz karcie zdjęcie, naciśniesz przycisk i po przyłożeniu telefonu do skanera kod kreskowy zostanie zeskanowany.
  • Natomiast czwarty przycisk służy do wyregulowania wagi. Jeśli z jakichś względów nie wskazuje zera, to wystarczy go nacisnąć, a warzywa czy owoce zostaną prawidłowo zważone.

Zaczniesz używać tych przycisków?

A może już wcześniej wiedziałeś, do czego służą?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także