NewsyWielka Sobota to ostatni moment na zrobienie zakupów. Do której godziny będą czynne popularne sklepy?

Wielka Sobota to ostatni moment na zrobienie zakupów. Do której godziny będą czynne popularne sklepy?

Mama z córką podczas zakupów - Pyszności; Foto Canva.com
Mama z córką podczas zakupów - Pyszności; Foto Canva.com
07.04.2023 20:41, aktualizacja: 08.04.2023 01:02

Szał przedświątecznych zakupów i przygotowań do Wielkanocy nasila się z każdym kolejnym dniem. Jeśli jeszcze nie zdążyłeś zakupić produktów na wielkanocny stół, to ostatnią szansą jest Wielka Sobota. Jak wyglądają godziny otwarcia Lidla i Biedronki w tym dniu? Postanowiliśmy to sprawdzić. Pospiesz się, nim będzie za późno.

Wielka Sobota to dzień, w którym tradycyjnie udajesz się z koszyczkiem na święcenie pokarmów. To również dzień, w którym możesz jeszcze zrobić wielkanocne zakupy, przed przerwą, która potrwa dwa pełne dni. Upewnij się, czy masz wszystkie składniki na wielkanocny żurek, czy nie zabrakło mąki na serniki i mazurki oraz czy na pewno nie zabraknie ci świeżych jajek. Pospiesz się, bo sklepy w Wielką Sobotę będą czynne krócej. Do której dokładnie?

Wielka Sobota 2023 - godziny otwarcia Lidla

Jeśli nie udało ci się zrobić zakupów w Wielki Piątek, kiedy sklepy są czynne normalnie, a nawet dłużej, to wiedz, że ostatnią szansą jest Wielka Sobota. Pamiętaj jednak, że masz mniej czasu na zrobienie wielkanocnych zakupów. Zgodnie z ustawą, sklepy spożywcze i galerie handlowe w Wielką Sobotę mogą być czynne maksymalnie do godziny 14.00. A jak wyglądają godziny otwarcia Lidla w Wielką Sobotę? Jeśli zdecydujesz się zrobić zakupy w Wielką Sobotę w Lidlu w dniu 8 kwietnia 2023, to czasu będziesz miał wystarczająco dużo.

Wielka Sobota - Pyszności; Foto Canva.com
Wielka Sobota - Pyszności; Foto Canva.com

Popularny dyskont spożywczy w tym dniu będzie czynny do godziny 13.00. To o godzinę krócej niż uregulowany ustawą czas otwarcia w Wielką Sobotę. Pamiętaj, że Lidl w Wielkanoc i Poniedziałek Wielkanocny pozostanie zamknięty. Najbliższa możliwość zrobienia zakupów to dopiero dzień 11 kwietnia 2023 (wtorek), w którym Lidl zaprasza według standardowych godzin otwarcia.

Wielka Sobota 2023 - godziny otwarcia Biedronki

A jak wyglądają godziny otwarcia Biedronki w Wielką Sobotę? Podobnie, jak w przypadku Lidla, ten popularny dyskont spożywczy nie może być czynny dłużej niż do godziny 14.00. A jak wygląda rzeczywistość? Wielka Sobota to ostatnia chwila na zrobienie zakupów w Biedronce. Sklep, w dniu 8 kwietnia 2023, będzie otwarty do godziny 13.00, podobnie jak Lidl. Nie ma tu znaczenia lokalizacja, bo dla wszystkich miejscowości, godziny otwarcia w Wielką Sobotę będą takie same.

Z zakupionych produktów przygotuj drożdżowy koszyk wielkanocny z chleba. Przepis znajdziesz na naszym kanale YouTube:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także