PoradyWlewam do miseczki i stawiam na blacie w kuchni. Denerwujący problem mam z głowy

Wlewam do miseczki i stawiam na blacie w kuchni. Denerwujący problem mam z głowy

Domowy patent na muszki owocówki
Domowy patent na muszki owocówki
Źródło zdjęć: © Archiwum Prywatne | Marzena Pęcak
15.09.2023 17:34, aktualizacja: 15.09.2023 18:24

Chyba zgodzisz się ze mną, że muszki owocówki potrafią być prawdziwą zmorą. Na szczęście istnieją domowe patenty, które skutecznie pomogą ci je pokonać.

Uwielbiam spędzać czas w kuchni, tworząc coś pysznego i ciekawego dla moich bliskich. Jednocześnie nie cierpię, jeśli coś nie idzie po mojej myśli. Do takich sytuacji można zaliczyć z pewnością pojawienie się nieproszonych gości w moim królestwie. 

Muszki owocówki, bo to o nich mowa, potrafią w mgnieniu oka przejąć kontrolę w kuchni. Ich atak potrafi być naprawdę zmasowany, a sytuacja z godziny na godzinę może tylko drastycznie się pogarszać. Na szczęście znam domowy patent, który w takich przypadkach sprawdza się w 100 proc. Ty też możesz go wykorzystać i to jeszcze dziś.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Babciny patent na muszki owocówki 

Moja babcia Zosia doskonale wie, że jestem urodzoną pedantką, dlatego podczas ostatniej walki z natrętnymi muszkami, zdradziła mi, co dokładnie zrobić, aby się ich pozbyć w mgnieniu oka

Jak się okazało, wszystkie potrzebne do tego zadania rzeczy, miałam już w kuchni. I z tobą będzie tak samo, bo do zrobienia domowej pułapki potrzebujesz tylko płynu do mycia naczyń, octu jabłkowego oraz małej miseczki. 

Wystarczy, że połączysz składniki w misce i postawisz ją w kuchni. Już po kilku godzinach w twoją pułapkę wpadną wszystkie muszki owocówki. I po kłopocie!

Jak zabezpieczyć się przed muszkami owocówkami?

Oczywiście przedstawiony wyżej pomysł to rozwiązanie, które możesz zastosować, kiedy muszki staną się już twoim problemem. Jednocześnie możesz się wcześniej zabezpieczyć przed ich wizytą. W jaki sposób?

Świeża mięta
Świeża mięta© Adobe Stock | Alusha

Muszki owocówki nie cierpią też konkretnych zapachów, dlatego jeśli je wyczują, będą omijać dane miejsce szerokim łukiem. Dlatego jeśli nie chcesz, aby w twoim domu pojawiły się natrętne muszki, postaw w kuchni na świeżą lawendę lub miętę. Możesz też używać zamiennie olejków eterycznych lub świec zapachowych. Pamiętaj jednak, że musi być to zapach lawendy lub mięty. 

Zanim się pożegnamy, koniecznie napisz mi, czy znasz inne ciekawe patenty na pozbycie się z kuchni muszek owocówek. Takich rozwiązań nigdy za wiele. Zgadzasz się ze mną?

Źródło artykułu:Pysznosci.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także