PoradyZauważyłeś biały nalot na bananach? Katarzyna Bosacka tłumaczy, czy można je jeść

Zauważyłeś biały nalot na bananach? Katarzyna Bosacka tłumaczy, czy można je jeść

Katarzyna Bosacka wyjaśniła, czym jest biały nalot na bananach
Katarzyna Bosacka wyjaśniła, czym jest biały nalot na bananach
Źródło zdjęć: © Facebook | Katarzyna Bosacka "Wiem co jem"
15.02.2024 09:17

Jeśli kupując banany, dostrzegłeś na nich biały nalot, ale mimo to postanowiłeś dać im szansę, następnym razem postąp inaczej. To, że to tylko skórka, nie ma tu żadnego znaczenia. Katarzyna Bosacka wyjaśniła, o co w tym chodzi.

Według wielu źródeł banany to najpopularniejsze owoce na świecie. Nie odnajdujemy w tym fakcie niczego specjalnie dziwnego. Banany stanowią doskonałą przekąskę, są smaczne i pożywne, można je wszędzie zabrać i w razie potrzeby się nimi posilić. Chociaż nie powinno się ich spożywać na śniadanie, ich walory zdrowotne są warte podkreślenia. Mimo to Katarzyna Bosacka przestrzega przed bezrefleksyjnym ich kupowaniem. Jednocześnie dziennikarka wyjaśniła, czym jest biały nalot, który czasem można dostrzec na skórkach bananów.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Biały nalot na bananach

Katarzyna Bosacka, znana nam wszystkim z doskonałego konsumenckiego zmysłu, nie zwykła robić zakupów na chybił trafił. Specjalistka od taniego i zdrowego odżywiania zawsze dokładnie czyta skład kupowanych produktów i — przede wszystkim — nie zawierza tytułowym "babcinym", "tradycyjnym" i "klasycznym" epitetom. Również w przypadku owoców stawia przede wszystkim na jakość.

Jakiś czas temu dziennikarka wybrała się do sklepu i przy stanowisku z bananami dokonała niezbyt przyjemnego odkrycia. Kiść tych owoców była pokryta podejrzanym, białym nalotem. Zapewne wiele osób wzruszyłoby tylko ramionami, bo przecież skórka pozostaje przez nas nietknięta (chyba że przygotowuje się z niej wegański bekon...). A jednak Bosacka postanowiła podzielić się z sympatykami swoją wiedzą na temat takiego zjawiska.

Banany to najpopularniejsze owoce na świecie
Banany to najpopularniejsze owoce na świecie© Canva | NuwatPhoto's Images

Katarzyna Bosacka ostrzega

Sprawę białego nalotu na bananach Katarzyna Bosacka opisała na swoim profilu na Facebooku. To tam uświadomiła swoich obserwujących, co tak naprawdę dzieje się z bananami przed trafieniem do sklepów. A tam? Same rewelacje. Środki grzybobójcze, pleśniobójcze, owadobójcze i chwastobójcze, a na koniec jeszcze "kąpiel" bananów w basenie pełnym konserwantów.

Bosacka podkreśliła, że tego rodzaju chemikalia znajdują się właśnie na skórkach bananów. Biały nalot jest tymczasem wynikiem czegoś innego: szkodliwej dla zdrowia człowieka pleśni. Jak do tego doszło? Dziennikarka wyjaśniła:

W przypadku, gdy banany są przechowywane w wilgotnych warunkach lub są uszkodzone, mogą zacząć pleśnieć. Pleśń może powodować biały nalot na powierzchni owocu, który może być szkodliwy dla zdrowia

Specjalistka od świadomości żywieniowej zaapelowała do swoich obserwujących, żeby zawsze myli banany przed ich zjedzeniem. Zauważyła, że zabrudzenia obecne na skórkach owoców podczas obierania łatwo przedostają się na dłonie, a z nich drobnoustroje trafiają już prosto do naszych ust. Warto się przed tym ustrzegać!

Źródło artykułu:Pysznosci.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także