PoradyZawsze zastanawiałam się, dlaczego bratowa dziurawi ziemniaki widelcem. Teraz wiem i robię to samo

Zawsze zastanawiałam się, dlaczego bratowa dziurawi ziemniaki widelcem. Teraz wiem i robię to samo

Ziemniak nakłuwany widelcem - Pyszności
Ziemniak nakłuwany widelcem - Pyszności
Źródło zdjęć: © Materiały prywatne
08.11.2023 14:06, aktualizacja: 08.11.2023 16:11

Ziemniaki to jedno z najpopularniejszych warzyw, które często wybieramy jako dodatek do obiadu. Zmorą było dla mnie zawsze ich obieranie, ale ten patent szybko rozwiązał kłopot.

Kiedy zobaczyłam, jak moja bratowa wbija widelec w ziemniaka, pomyślałam, że znowu naoglądała się filmików z dziwnymi trikami, które w rzeczywistości niekoniecznie się sprawdzają. Powiedziała, że to jej patent na małe kartofelki, które non stop uciekały jej z rąk. Okazało się, że ten patent naprawdę działa. Zdecydowanie przyda się osobom, które mają dziurawe ręce.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Wygodne obieranie ziemniaków

Bez względu na to, czy do obierania używasz obieraczki, czy klasycznego nożyka, widelec może być pomocny w obu tych przypadkach. Przy dużych okazach nie będzie on tak przydatny, jak przy małych ziemniakach. Wbij ząbki widelca w ziemniaka i obieraj. Zrobisz sobie w ten sposób prosty uchwyt. Pomocne będzie to również przy skrobaniu ziemniaków.

Obieranie ziemniaka - Pyszności
Obieranie ziemniaka - Pyszności© Materiały prywatne

Chociaż dla wielu osób nie będzie to za duże ułatwienie, to moja bratowa bardzo chwali i poleca ten patent. Takim obieraniem zaraziła już kilku naszych wspólnych znajomych.

Jak wykorzystać obierki z ziemniaka?

Chociaż może się wydawać, że obierki to nic więcej, jak kuchenny odpad, z powodzeniem sprawdzą się w innej roli - odkamieniacza. Aby usunąć kamień z czajnika , należy wsypać około garść obierków ziemniaków do wnętrza, zalać je wodą, doprowadzić do wrzenia, a następnie opróżnić czajnik. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, zaleca się powtórzenie tej czynności co najmniej dwukrotnie, a jeszcze lepiej trzykrotnie. Na koniec urządzenie trzeba dobrze opłukać.

Obieranie ziemniaków - Pyszności
Obieranie ziemniaków - Pyszności© Canva | grapix

Z obierek możesz zrobić również proste chipsy. Wystarczy dokładnie je umyć i przełożyć do miski. Następnie skropić olejem, posypać pieprzem, solą i słodką papryką i dokładnie wymieszać. Tak przygotowane obierki należy wyłożyć na blaszkę z papierem do pieczenia i piec przez 10-15 minut w 220 st. Celsjusza, aż będą chrupiące.

Źródło artykułu:Pysznosci.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także