NewsyBardzo długo nie mogła schudnąć. Po odstawieniu trzech rzeczy zrzuciła w końcu prawie 20 kg

Bardzo długo nie mogła schudnąć. Po odstawieniu trzech rzeczy zrzuciła w końcu prawie 20 kg

Schudła 20 kg rezygnując z trzech rzeczy. Fot. TikTok
Schudła 20 kg rezygnując z trzech rzeczy. Fot. TikTok
22.06.2023 08:14, aktualizacja: 22.06.2023 10:59

Wakacje coraz bliżej, a wiele osób nie osiągnęło wymarzonej sylwetki. Nie warto jednak poddawać się w walce o wymarzoną figurę. Jedna z tiktokerek podzieliła się w mediach społecznościowych sposobem na utratę wagi. Przyznała, że po odstawieniu trzech rzeczy udało jej się schudnąć niemal 20 kilogramów. Jak tego dokonała? Odpowiadamy.

Zrzucanie zbędnych kilogramów z pewnością nie jest łatwe. Warto jednak nie dać nabrać się na diety cud i zadbać o odpowiednie odżywianie, redukcję kalorii i aktywność fizyczną. Okazuje się jednak, że odstawienie na stałe niektórych produktów może być bardzo pomocne. Sprawdźmy, co pozwoli zrzucić 20 kilogramów.

TikTokerka nie mogła zrzucić zbędnych kilogramów. Odstawiła trzy rzeczy i zauważyła różnice

Alexandra Matejski z Kanady, która na TikToku publikuje treści pod pseudonimem @alexx.fitt podzieliła się swoim sposobem na zrzucenie kilku kilogramów. Długo nie mogła osiągnąć wymarzonej wagi, choć próbowała wszystkiego. Okazało się, że problemem był fakt, że wykonuje dużo treningów cardio, więc postanowiła z nich zrezygnować.

Mój organizm był wyczerpany i zatrzymywał tłuszcz

- poinformowała.

Dodała również, że skończyła z obsesyjnym liczeniem kalorii i pokochała samą siebie.

Skończyłam z mówieniem o sobie z pogardą. Przestałam też krytykować siebie za każde małe potknięcie

- mówiła.

Jak zrzucić zbędne kilogramy? Liczenie kalorii jest ważne

Choć Alexandra nie zaleca obsesyjnego liczenia kalorii, to nie warto całkowicie z niego rezygnować. To nadwyżka kaloryczna sprawia, że tyjemy. Jeśli chcemy schudnąć możemy jeść wszystko - pod warunkiem, że zmieścimy się w limicie kalorycznym. Dorosły człowiek, który nie jest aktywny fizycznie, aby schudnąć, powinien jeść około 1600 - 2000 kcal dziennie. Dla osób uprawiających sport raz na jakiś czas, dzienne zapotrzebowanie kaloryczne wynosi około 1800 - 2400 kalorii. Osobom trenującym regularnie poleca się dostarczanie organizmowi co najmniej od 2000 do 2600 kcal.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także