NewsyBaristka wyznała, co zaczęła dolewać ludziom do kawy. Traktowali ją tak źle, że nie miała skrupułów

Baristka wyznała, co zaczęła dolewać ludziom do kawy. Traktowali ją tak źle, że nie miała skrupułów

Baristka wyznała, co robiła z napojami niemiłych klientów - Pyszności; Foto: https://www.tiktok.com/@betsywindmill ; Canva.com
Baristka wyznała, co robiła z napojami niemiłych klientów - Pyszności; Foto: https://www.tiktok.com/@betsywindmill ; Canva.com
Agnieszka
01.09.2022 15:49

Praca na stanowisku kelnera w lokalach gastronomicznych nie należy do najłatwiejszych. Oprócz długiego stania na nogach często trzeba mierzyć się z różnymi klientami. Niektórzy z nich nie zawsze cechują się wysoką kulturą osobistą. Doświadczyła tego pewna baristka, która niedawno wyznała na Tik Toku, co robiła m.in. z napojami niemiłych klientów. Poniżej podajemy więcej szczegółów.

Baristka z Wielkiej Brytanii

Baristka - Pyszności; Foto: Canva.com
Baristka - Pyszności; Foto: Canva.com

Betsy Windmill pochodzi z Wielkiej Brytanii i pracowała tam jako baristka. Niestety niekiedy trafiała na wyjątkowo niemiłych gości. W związku z tym postanowiła na swoim Tik Toku opowiedzieć na temat swoich doświadczeń z klientami.

Okazuje się, żeby ukarać niemiłych gości, kobieta m.in. podawała kawę bezkofeinową zamiast mocnego espresso. Gdy klient zapłacił za posiłek i poprosił o wydanie reszty, baristka rozsypywała należne mu pieniądze na stole. Niekiedy lekko przypalała zamawiane przez niemiłych gości kanapki. Poza tym zdarzało się, że zamiast karmelowego latte, serwowała latte o smaku waniliowym.

Kawiarnia znajdowała się obok dworca. Ludzie, którzy zamawiali u mnie kawę, wciąż się gdzieś śpieszyli. Czasem przyznawałam się do tego, że podaję im wersję napoju bez kofeiny. Wykrzykiwali tylko, żebym szybko dolała im kolejne espresso - mówiła na filmiku Betsy.

Reakcja internautów

Kawiarnia - Pyszności; Foto: Canva.com
Kawiarnia - Pyszności; Foto: Canva.com

Filmik Betsy Windmill został wyświetlony na Tik Toku ponad pół miliona razy. Poza tym pod wideo znajduje się już ponad tysiąc komentarzy. Wiele osób podzieliło się również swoimi doświadczeniami związanymi z pracą na stanowisku kelnera, czy baristy. W związku z tym jedna osoba opowiedziała o tym, jak podawała tosty, które wyglądały na tradycyjne, jednak w środku znajdowała się papryczka chili. Poniżej podajemy więcej komentarzy.

Używałam mleka o większej zawartości tłuszczu, jeśli ktoś poprosił mnie o odtłuszczone.
Zawsze wlewałam takim klientom mniej alkoholu do drinków.
(...) mówiłem "nie ma za co", gdy klienci nie powiedzieli "dziękuję".

Zobacz na naszym kanale YouTube jak przygotować puszyste jak chmurka naleśniki z dodatkiem piwa krok po kroku. Wspaniale sprawdzą się na obiad, czy deser.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także