NewsyBiedronka po kryjomu wycofała produkty. "Mogą zawierać niedozwolone substancje"

Biedronka po kryjomu wycofała produkty. "Mogą zawierać niedozwolone substancje"

Biedronka
Biedronka
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
19.09.2023 09:16

Biedronka wycofała kolejne produkty. Z półek zniknęły niektóre opakowania marki Go Active. Co ciekawe, na oficjalnej stronie nie ma o tym żadnych informacji. Wiadomość jednak bardzo szybko się rozeszła i w social mediach zawrzało.

Co tak właściwie się stało? Wiemy tyle, że niektóre produkty popularnej marki Go Active nagle zostały usunięte z półek i oferty (nie znajdziemy ich na oficjalnej stronie dyskontu). Chociaż Biedronka milczy, to informacja bardzo szybko się rozeszła. O sytuacji na swoim TikToku opowiada asystent medyczny i trener Paweł Węglarz z kanału @węglarzoficjalnie. Z nagrania możemy dowiedzieć się bardzo ciekawych rzeczy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Biedronka wycofała produkty

Z półek zniknęły kaszki oraz puddingi marki Go Active. Tu trzeba dodać, że są one wysokoproteinowe. Jaki jest powód takiego stanu rzeczy? Dyskont o niczym nie informuje, ale Węglarz wyjawił najbardziej prawdopodobną przyczynę. Produkty te mają być zaklasyfikowane do tak zwanej "drugiej kategorii". Co to w praktyce oznacza?

Produkt z daną kategorią może powodować problemy zdrowotne i zawierać niedozwolone substancje, a jakie, to jeszcze nie wiemy.

Biedronka - te produkty zniknęły z półek
Biedronka - te produkty zniknęły z półek© biedronka.pl

Do tych rewelacji musimy jednak podchodzić z dozą ostrożności. Musimy poczekać na oficjalne informacje. Lepiej jednak (jeśli już zdążyliście kupić te produkty) powstrzymać się od ich spożywania. Szczególnie że hasło "druga kategoria" statystycznemu Kowalskiemu mówi niewiele. Węglarz zasugerował, by sprawdzić też kurczaka w Biedronce i innych dyskontach. "Wtedy się okaże, że nic w Polsce nie jest naturalne".


Co ciekawe, podobna sytuacja spotkała markę SFD, która musiała wycofać konkretną partię produkowanej przez siebie kreatyny. Wygląda na to, że branża fitness ostro wzięła się za sprawdzanie popularnych produktów, które uważane są za dietetyczne.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także