Budyniowy deser na zimno z truskawkową wkładką. Znika z talerza w mgnieniu oka
Czy deser może zachwycać zarówno smakiem, jak i wyglądem? Oczywiście, że tak! A najlepiej świadczy o tym ciasto bez pieczenia z truskawkami w roli głównej.
07.02.2024 14:00
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Jeśli szukasz ciekawego pomysłu na pyszny deser bez pieczenia, który jednocześnie będzie fajnie się prezentował, trafiłeś w odpowiednie miejsce. Już za moment zdradzę ci, jak w szybki i prosty sposób przygotować słodką niespodziankę dla całej rodziny.
Mega budyniowy deser z truskawkową wkładką, biszkoptami oraz czerwoną galaretką to po prostu wystrzałowa kombinacja smakowa. Co więcej, sam sposób podania budzi spore zainteresowanie. Dlatego też kiedy ciacho bez pieczenia pojawi się na stole, na pewno każdy z twoich gości, będzie chciał wiedzieć, jak dokładnie je zrobić.
Cały przepis krok po kroku znajdziesz na wideo.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Genialny deser na zimno z truskawkami stanie się hitem w każdym domu
Składniki:
Spód:
- 200 g biszkoptów,
- 150 ml mleka.
Truskawkowa wkładka:
- 200 g truskawek,
- 3 łyżki cukru,
- 20 g żelatyny — wcześniej namoczona i podgrzana.
I warstwa budyniowa:
- 2 szklanki mleka,
- 1 budyń śmietankowy + 1 szklanka mleka,
- 1 łyżka cukru wanilinowego.
II warstwa budyniowa:
- 2 szklanki mleka,
- 1 budyń śmietankowy + 1 szklanka,
- 1 łyżka cukru wanilinowego.
Pozostałe produkty:
- wiórki kokosowe do posypania,
- 4 plastikowe butelki
- 1 galaretka truskawkowa
- 400 ml gorącej wody.
Sposób przygotowania:
Krok 1. Pracę nad przepisem rozpoczynam od przygotowania spodu przyszłego deseru. W tym celu zamaczam biszkopty w mleku i układam je na spodzie formy do pieczenia.
Krok 2. Następnie przygotowuję truskawkową wkładkę. Do blendera przekładam umyte owoce bez szypułek. Po chwili do urządzenia dodaję też namoczoną i podgrzaną żelatynę oraz cukier. Składniki dokładnie rozdrabniam, po czym powstałą mieszankę rozlewam bezpośrednio na biszkoptach.
Formę z zawartością wkładam do lodówki na 30 minut.
Krok 3. W międzyczasie przygotowuję pierwszą warstwę budyniową. Aby to zrobić, najpierw w małej misce łączę budyń śmietankowy, cukier wanilinowy oraz szklankę mleka. Na koniec mieszam powstały miks z podgrzanym na palniku mlekiem. Mieszankę gotuję do chwili, aż stanie się idealnie gładka i gęsta. Po ostudzeniu budyniowej mieszanki przelewam ją do formy do pieczenia, po czym po raz kolejny odstawiam formę do lodówki na 30 minut.
Krok 4. Następnie przygotowuję galaretkę. W tym celu zalewam proszek wrzątkiem i dokładnie mieszam przy pomocy zwykłej łyżki kuchennej. Na koniec odstawiam mieszankę do lekkiego stężenia.
Po raz kolejny przygotowuję warstwę budyniową. Powtarzam cały proces z kroku 3 jeszcze raz.
Krok 5. Na blacie kuchennym układam następnie małe plastikowe butelki. Odcinam końcówki, bo to właśnie one będą mi potrzebne do przepisu. Układam je w formie, po czym rozprowadzam dookoła drugą warstwę budyniowej mieszanki.
Po raz trzeci wkładam formę do lodówki na 30 minut.
Krok 6. Po całkowitym stężeniu deseru usuwam butelki. Powstałe wgłębienia wypełniam wcześniej przygotowaną galaretką. Na koniec deser po raz ostatni ląduje w lodówce. Tym razem ma tam spędzić minimum 2 godziny.
Krok 7. Gotowy deser dzielę na mniejsze kawałki. Dodatkowo dekoruję każdy element wiórkami kokosowymi. Smacznego!