PoradyCo pić w upały, a czego lepiej unikać w takie dni

Co pić w upały, a czego lepiej unikać w takie dni

Co pić w upały, a czego lepiej unikać w takie dni
Frania
11.06.2019 10:59, aktualizacja: 18.09.2023 12:29

Wysokie temperatury mogą dać w kość, dlatego dziś dowiesz się co pić w upały, aby przetrwać ten ciężki okres. Dodatkowo znajdziesz informacje czego lepiej unikać.

Ta wiedza z pewnością się przyda, dlatego nie zapomnij podzielić się nią ze swoimi bliskimi!

#1 Woda

pixabay.com‎
pixabay.com‎

Jest ona podstawą, jeśli chodzi o codzienne funkcjonowanie, a w trakcie upałów to już w ogóle niezbędny element naszego funkcjonowania. W ciągu dnia powinniśmy wypić minimum 3 litry wody.

I jeśli nie przepadasz za wodą, zawsze możesz dodać do niej listki mięty, plastry ogórka lub cytrusów, aby podkręcić jej smak. W upały nie zaszkodzą także kostki lodu, które skutecznie schłodzą nasz napój.

#2 Sok pomidorowy

pixabay.com‎
pixabay.com‎

Podczas fali upałów nasz organizm traci sporo potasu, dlatego należy go uzupełnić. I jak się okazuje, łatwo to zrobić z pomocą soku pomidorowego, w którym nie brakuje tego pierwiastka. Oczywiście w schłodzonej formie.

#3 Herbata miętowa

pixabay.com‎
pixabay.com‎

Wiem, początkowo może brzmieć to wręcz dziwnie, bo jak w upały pić coś na ciepło. Daj mi jednak sekundę, a wszystko stanie się jasne.

Po pierwsze, taką herbatę możesz pić zarówno w ciepłej, jak i chłodnej formie. Po drugie, mięta ma działanie chłodzące, dlatego w upały pomoże nam skutecznie walczyć z nadmierną temperaturą.

#4 Soki owocowe

pixabay.com‎
pixabay.com‎

Podczas upałów możesz postawić również na świeże soki z wyciskanych owoców. I tu najlepiej sprawdzą się: truskawki, morele, czereśnie i brzoskwinie.

#1 Alkohol

pixabay.com‎
pixabay.com‎

Połączenie alkoholu i zbyt wysokich temperatur nie jest dobrym pomysłem. W konsekwencji może dojść do zakrzepu, a nawet udaru.

#2 Napoje słodzone

pixabay.com‎
pixabay.com‎

Ich również lepiej unikać w upalne dni, a wszystko to przez cukier, który powoduje, iż płyny są gorzej wchłaniane przez nasz organizm. A co za tym idzie, nie nawadniają go w odpowiednim stopniu.

#3 Kawa

pixabay.com‎
pixabay.com‎

W małej czarnej, którą wszyscy uwielbiamy, znajduje się kofeina. Jest ona odpowiedzialna za wypłukiwanie potasu z naszego organizmu, a także podnosi ciśnienie. Fakty te nie są korzystne dla nas podczas fali upałów.

I wiesz już co pić w upały i czego lepiej unikać!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także