NewsyBiedronki zamieniają się w wypożyczalnię książek. Czynna będzie również w niedziele. Czy zrobimy wtedy zakupy?

Biedronki zamieniają się w wypożyczalnię książek. Czynna będzie również w niedziele. Czy zrobimy wtedy zakupy?

Czytelnia Biedronki- Pyszności/ źródło: Canva
Czytelnia Biedronki- Pyszności/ źródło: Canva
Ewa
03.01.2023 14:37, aktualizacja: 04.01.2023 12:09

W Biedronce ruszają czytelnie z możliwością wypożyczenia książek. Działać będą również w wybrane niedziele. Ile kosztuje korzystanie z tej oferty? Czy będzie można zrobić przy okazji zakupy?

Czytelnie w Biedronce

"Dziecięca Biblioteka Biedronki" to projekt znanej sieci, który miał zachęcić dzieci do czytelnictwa oraz promować pozytywny wizerunek marki w mediach. Wiele osób uznało, że supermarkety chcą w ten sposób otworzyć sobie furtkę do ominięcia zakazu handlu. Biedronka postawiła na rozwój projektu i rozszerzenie go o kolejne lokalizacje.

Z oferty książkowej skorzystać mogą wszyscy posiadacze karty lojalnościowej "Moja Biedronka". Po wzięciu książki należy zgłosić to kasjerowi. Pobrana zostanie kaucja w wysokości 3 złotych, która zostanie zwrócona podczas oddawania książki. Lekturę wypożyczyć można również przy pomocy kasy samoobsługowej, jednak w tym przypadku wpłacona kaucja przepadnie. Podczas jednej wizyty wypożyczyć można maksymalnie dwa tytuły i zwrócić przed upływem trzech tygodni. Usługa będzie dostępna w 383 sklepach Biedronki w całej Polsce.

Czytelnie w Biedronce- Pyszności/ źródło: biedronka.pl
Czytelnie w Biedronce- Pyszności/ źródło: biedronka.pl

Czy Biedronka będzie czynna w niedzielę?

Według kampanii promocyjnej, wypożyczalnie książek mają działać przez siedem dni w tygodniu. Natychmiastowo pojawiły się głosy, że Biedronka w ten sposób próbuje ominąć zakaz handlu. Od czasu jego wprowadzenia sieci prześcigają się w sposobach na ominięcie zakazu, między innymi zmieniając się w placówki pocztowe. Każde działanie było rozwiązaniem tylko tymczasowym, bo ustawodawca szybko ukrócał działania spryciarzy. Nic więc dziwnego, że pierwszym skojarzeniem z wypożyczalnią Biedronki jest to, że sieć z owadem chce ominąć ten zakaz.

Portal money.pl postanowił zapytać o stanowisko biuro prasowe Biedronki.

Podkreślamy, że sieć Biedronka zawsze stosuje się do obowiązujących w Polsce przepisów prawa, w tym do ustawy z 10 stycznia 2018 r. o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni. Niedzielne zakupy w sklepach naszej sieci, w tym wypożyczenie książek z "Dziecięcej Biblioteki Biedronki", będzie możliwe 29 stycznia, czyli w najbliższą niedzielę handlową na mocy obowiązującego w Polsce prawa.

– zapewnia money.pl Dominik Wolski

Wychodzi więc na to, że "Biedronki" faktycznie będą czynne w niedziele, ale wyłącznie te handlowe.

Korzystałeś z oferty?

Przepis na pyszną burratę na pomidorowej grzance znajdziesz na naszym kanale YouTube

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także