PoradyPrzygotuj tę miksturę i postaw na blacie. Wszystkie muszki owocówki wpadną w pułapkę

Przygotuj tę miksturę i postaw na blacie. Wszystkie muszki owocówki wpadną w pułapkę

Przygotuj tę miksturę i postaw na blacie. Wszystkie muszki owocówki wpadną w pułapkę
09.10.2022 08:59, aktualizacja: 09.10.2022 09:11

Wiosną i latem, kiedy przystrajamy kuchnie koszami świeżych owoców, możemy stać się obiektem ataku. Inwazja wywilżny karłowatej wisi w powietrzu. Brzmi strasznie, prawda? Jest to encyklopedyczna nazwa irytującego stworzonka potocznie zwanego muszką owocówką. Nie musimy jednak dłużej być na przegranej pozycji w tej potyczce. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak pozbyć się muszek owocówek. 

Na początku trzeba podkreślić, że odpowiednia profilaktyka to klucz do kuchni wolnej od muszek. Jak to często bywa, lepiej zapobiegać niż leczyć, a chmara złośliwych bezkręgowców w naszych kuchniach jest tego najlepszym przykładem.

Obraz

Na początek higiena!

Niezwykle ważne przy zapobieganiu inwazji muszek owocówek jest zwykłe sprzątanie. Oczywiście nie chodzi tu tylko o umycie naczyń czy przetarcie blatu, ale także:

  • Częsta wymiana gąbek do mycia naczyń
  • Mycie koszów na śmieci od wewnątrz i przykrywanie je z zewnątrz
  • Szybkie pozbycie się kartonów i butelek po kolorowych napojach, sokach, winach.
  • Dbanie o świeżość produktów. Wszystko co sfermentowane i zgniłe to wabik na te potworki.

Jak pozbyć się muszek owocówek?

Jeśli profilaktyka zawiodła, musimy znaleźć odpowiedź na pytanie: jak pozbyć się muszek owocówek, kiedy już się u nas zadomowiły.

Jednym z najprostszych i jednocześnie najbardziej popularnych metod jest trik z octem jabłkowym. Do tej pułapki potrzebny będzie jeszcze słoik, gumka recepturka i folia spożywcza. Ocet wlej do słoika i zabezpiecz go folią i gumką. Teraz zrób niewielką dziurkę w folii, przez którą muszki, skuszone zapachem octu, wlecą do środka i - cóż - pozostaną w nim już na zawsze.

Istnieją oczywiście inne pułapki na muszki, ale powyższa jest tak prosta i skuteczna, że na pewno ci wystarczy.

Czego jeszcze nie lubią muszki?

Jeśli jednak szukasz innego sposobu na pozbycie się owocówek, możesz wykorzystać nie ich upodobanie do octu, lecz to, czego te insekty nienawidzą. Pierwszym takim produktem jest mięta. Wystarczy jedna doniczka z tą rośliną by skutecznie odpędzić wroga.

Obraz

Możesz również wykorzystać goździki. Wbij je w nieprzykryte owoce, a żadna muszka owocówka nawet się nie zbliży.

Kiedy już twoja kuchnia będzie wolna od muszek, możesz na spokojnie wziąć się za ten pyszny tort owocowy. Filmik poniżej!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także