NewsyKelnerka znalazła kopertę na stoliku. Otworzyła i znalazła list oraz banknoty

Kelnerka znalazła kopertę na stoliku. Otworzyła i znalazła list oraz banknoty

Kelnerka znalazła kopertę na stoliku. Otworzyła i znalazła tajemniczy list oraz banknoty
Kelnerka znalazła kopertę na stoliku. Otworzyła i znalazła tajemniczy list oraz banknoty
Źródło zdjęć: © Getty Images
07.11.2023 13:01, aktualizacja: 07.11.2023 15:45

Mężczyzna, który 15 lat temu uciekł z restauracji bez zapłaty, postanowił wreszcie zadośćuczynić. Przysłał właścicielce lokalu list z przeprosinami i zaległą zapłatę.

Historia, którą opowiemy, rozgrywała się w malowniczym Trydencie, gdzie pewna grupa przyjaciół spędzała wieczór w restauracji. Na koniec zamiast opłacić rachunek, postanowili zniknąć, pozostawiając kelnerkę w zakłopotaniu. Po 15 latach jeden z tych żartownisiów chciał naprawić swój błąd i uregulować zaległą płatność. W niespodziewany sposób przesłał kelnerce kopertę z listem oraz banknotami, a także zapowiedział swoją ponowną wizytę w lokalu "z uniesioną głową".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Kelnerka wzruszona gestem mężczyzny

Jeden z mężczyzn, który brał udział w tym incydencie, nie mógł przeboleć swojego zachowania. Po latach postanowił zadośćuczynić restauracji. Przysłał do niej list z przeprosinami oraz zaległą zapłatę. W liście napisał:

Piętnaście lat temu w sobotni wieczór przyszedłem z przyjaciółmi do Państwa restauracji. Wypiliśmy kilka kieliszków wina i dla zabawy odeszliśmy, nie płacąc, wyrządzając Państwu krzywdę i pozostając złodziejami. Od tamtego dnia nigdy więcej nie odwiedziłem Państwa lokalu.

Wyraził żal za swoje wcześniejsze czyny i przekazał przeprosiny, załączając zaległą płatność. Jego gest przekroczył granice spłacenia długu, gdyż pokrył także koszty swoich przyjaciół. Mężczyzna oświadczył, że zamierza powrócić do restauracji, obiecując uczynić to "z uniesioną głową".

Właścicielka lokalu nie kryła wzruszenia

Ten szlachetny gest nie umknął uwadze jednej z właścicielek restauracji, która podzieliła się tą historią w mediach społecznościowych. W swoim poruszającym poście wyraziła, że była to jedna z najlepszych chwil w ciągu 18 lat działalności ich lokalu.

Kobieta podkreśliła, że to nie kwota pieniędzy sprawiła jej radość, ale przede wszystkim poczucie nadziei i pozytywne podejście mężczyzny. Wyraziła również otwartość na ponowne spotkanie z byłym gościem i z nadzieją oczekuje, że zobaczą się w restauracji, aby razem delektować się kieliszkiem wina.

Źródło artykułu:Pysznosci.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także