NewsyLidl będzie otwarty w niedzielę? Znana sieć chce skorzystać z luki w prawie

Lidl będzie otwarty w niedzielę? Znana sieć chce skorzystać z luki w prawie

Lidl będzie otwarty w niedzielę? Znana sieć chce skorzystać z luki w prawie
Ewa
31.08.2021 12:37, aktualizacja: 18.09.2023 12:33

Niedziele niehandlowe wciąż budzą wiele kontrowersji, a zwolenników i przeciwników takiego rozwiązania jest praktycznie tyle samo. Wiele sklepów szuka sposobów na wyjście z tej sytuacji.

Luka w prawie

Coraz więcej sklepów decyduje się na otwarcie również w niedzielę niehandlowe. Jak to możliwe? Rozwiązanie jest proste- działają wtedy jako placówki pocztowe, które omija ustawa zakazująca handlu. Oprócz standardowych zakupów klienci będą mogli również odbierać przesyłki od partnerów sieci: DHL i Point Pack.

Równość i transparentność uwarunkowań prawnych jest dla nas bardzo ważna. Do decyzji o otwarciu części placówek zostaliśmy zmuszeni w wyniku działań innych uczestników rynku. Ta zmiana poprzedzona była długotrwałymi wnikliwymi analizami wielu uwarunkowań takich jak działania konkurentów oraz prośby i oczekiwania konsumentów. Wierzymy, że to rozwiązanie wpłynie pozytywnie na komfort naszych klientów, którzy dopytywali o możliwość dokonywania zakupów w niedziele niehandlowe jak również o usługi pocztowe. mówi Aleksandra Robaszkiewicz, Head of Corporate Communications and CSR w Lidl Polska

Otwarte sklepy już w najbliższą niedzielę

Już od 5 września sieć Lidl dołączy do Żabki, Biedronki i Lewiatana i otworzy swoje drzwi w niedzielę.

Zamknięcie sklepów w niedziele było projektem związkowców z "Solidarności". Tym czasem, po kilku latach wiele sondaży wskazuje, że większość Polaków chciałaby mieć możliwość zakupów w każdy dzień tygodnia.
Należy pamiętać, że pracownicy w zamian za pracę w niedzielę mają wolny inny dzień tygodnia.
I chociaż mogą się czuć w pewnym sensie poszkodowani, to rozwiązaniem mogłoby być wprowadzenie dodatkowej premii za pracę w ten dzień lub po prostu braku przymusu pracy w niedzielę.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także