NewsyLidl i Biedronka zaczęły szaleć z cenami. Postanowiliśmy porównać ich wielkanocne oferty

Lidl i Biedronka zaczęły szaleć z cenami. Postanowiliśmy porównać ich wielkanocne oferty

Biedronka i Lidl ogłaszają wielkanocne oferty - Pyszności; foto: Adobe Stock
Biedronka i Lidl ogłaszają wielkanocne oferty - Pyszności; foto: Adobe Stock
24.03.2023 12:44

Lidl i Biedronka wyczuły zbliżające się święta, a raczej klientów, którzy już dziś masowo napierają na ich sklepy w poszukiwaniu wielkanocnych promocji. Mówi się, że kto szuka, ten znajdzie. Propozycje obydwu dyskontów są bardzo konkurencyjne. Okazuje się na przykład, że majonez wcale nie musi kosztować fortuny...

Po nie tak dawnej aferze związanej z gigantyczną ceną majonezu w Biedronce (tak głośnej, że Winiary musiało wydać specjalne oświadczenie), nadszedł czas obniżek cen z okazji zbliżającej się Wielkanocy. Lidl i Biedronka oferują świąteczne produkty w lepszych, niższych cenach.

I niech nam ktoś teraz szczerze odpowie na to pytanie: czy dyskonty nagle stwierdziły, że mogą przestać zarabiać, czy cena za masło, czy olej była wcześniej po prostu... zawyżona? Ech, te skomplikowane arkana inflacji...

Adobe Stock
Adobe Stock

Lidl i Biedronka - porównaliśmy oferty z gazetek (od 23.03)

Olej

Przydatnym na święta produktem może być olej: to właśnie z niego przyrządza się przecież domowy majonez, którego na Wielkanoc nie powinno zabraknąć. Biedronka proponuje litr Wielkopolskiego oleju rzepakowego za 6,99 zł (przy zakupie dwóch butelek). Dwa litry tego samego oleju w Lidlu kosztują w promocji 19,99 zł. Punkt dla Biedronki.

Majonez

Jeśli w natłoku kulinarnych obowiązków nie masz ochoty siłować się z domowym majonezem, możesz kupić go w supermarkecie. Promocja Biedronki to 11,49 zł za 800 ml majonezu dekoracyjnego Winiary. Lidl o majonezie na razie zapomniał. Halo, przecież Wielkanoc idzie! 2:0 dla Biedronki.

Biała kiełbasa

Lidl nie zapomniał jednak o najważniejszym wielkanocnym mięsie, czyli białej kiełbasie. Od 23 marca można ją tam dostać w cenie o 8,79 zł za opakowanie 500 gramów. W gazetce Biedronki jest pełno kabanosów, kiełbas myśliwskich i parówek, ale białej kiełbasy — brak. Punkt dla Lidla.

Słodkości na wielkanocny stół

Cukiernia Lidla postarała się o wygodną dla świętujących Wielkanoc klientów ofertę słodkości. Niemiecki dyskont proponuje m.in. babkę wielkanocną, sękacza mazurskiego czy makowca. W Lidlu można będzie też kupić czekoladowe zające.

Biedronka i Lidl ogłaszają wielkanocne oferty - Pyszności; foto: Adobe Stock
Biedronka i Lidl ogłaszają wielkanocne oferty - Pyszności; foto: Adobe Stock

Gazetka Biedronki jest równie bogata w wielkanocne delicje Wśród nich m.in. dwa rodzaje babek, keks, ciasto marchewkowe, a nawet... baranek wielkanocny. Po punkcie dla obu sieci.

Mięsa

Na Wielkanoc na pewno będziesz też potrzebował więcej rodzajów mięs, niż samą kiełbasę. W Biedronce kupimy 500 gramów mięsa mielonego z łopatki wieprzowej za 6,99 zł (przy zakupie dwóch opakowań). W Lidlu może i wychodzi nieco drożej, ale przy zakupie dwóch paczek dostajemy... trzecią gratis. Co więcej, Lidl oferuje też mięsa, które na Wielkanoc będą pasowały jak ulał: kaczkę z jabłkami, kurczaka z boczkiem do pieczenia, czy faszerowaną perliczkę. Punkt dla Lidla.

Nasz wynik to 3 do 3. Daj znać, jak ty byś rozdał te punkty!

Zobacz jeszcze ten filmik z naszego kanału na YouTube.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także