PoradyLiść laurowy i jego szerokie zastosowanie

Liść laurowy i jego szerokie zastosowanie

Liść laurowy i jego szerokie zastosowanie
Frania
21.07.2019 11:20

Przyprawy to niezbędny element każdej kuchni, który czyni ją tak wyjątkową. Wśród nich znajduje się liść laurowy, który świetnie podkreśla smak przygotowanych dań.

A skoro już o nim mowa, to czy wiesz, że liść laurowy może przydać się nie tylko w kuchni? Już za moment poznasz wszystkie szczegóły ?

#1 Zastosowanie w kuchni

Obraz

Oczywiście zaczniemy od kuchni, w końcu gotowanie to nasza największa pasja ? Liść laurowy przydaje się tu jako dodatek do zup, sosów, mięs, czy bigosu. Co więcej, jest niezbędnym elementem w przypadku kiszenia zarówno ogórków, jak i kapusty.

Warto w tym miejscu dodać, że liść laurowy nie tylko pobudza trawienie, ale też wspomaga nasz apetyt. Nic więc dziwnego, że jest niezastąpiony w każdej kuchni ?

#2 Pomoże w kwestiach urodowych

pixabay.com‎
pixabay.com‎

Mowa tu m.in. o trądziku i łupieżu. Co więcej, zapobiega wypadaniu włosów. Łagodzi także stany zapalne skóry. Jak sama widzisz, ma bardzo szerokie zastosowanie!

#3 Pogromca niechcianych gości

pixabay.com‎
pixabay.com‎

Co jeszcze potrafi liść laurowy? Okazuje się, że skutecznie odstrasza insekty takie jak: karaluchy i mole. Wystarczy, że umieścisz liście laurowe w zainfekowanych miejscach, a niechciani goście sami opuszczą kuchnię.

#4 Zdrowotne właściwości

pixabay.com‎
pixabay.com‎

Na koniec zostawiłam właściwości lecznice, które również drzemią w opisywanej przyprawie. Mowa tu o problemach z: zapaleniem oskrzeli, suchym kaszlem, reumatyzmem, artretyzmem, migrenami oraz wrzodami żołądka. Co więcej, bohater dzisiejszego artykułu pomaga obniżyć poziom cukru we krwi.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także