PoradyTabletką do zmywarki umyjesz nie tylko naczynia. Użyj jej w ten sposób, a nie pożałujesz

Tabletką do zmywarki umyjesz nie tylko naczynia. Użyj jej w ten sposób, a nie pożałujesz

Mycie podłóg kostką do zmywarki - Pyszności; Foto Canva.com
Mycie podłóg kostką do zmywarki - Pyszności; Foto Canva.com

07.11.2022 16:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kostka do zmywarki, oprócz tradycyjnego mycia naczyń w zmywarce, coraz częściej ma wiele różnorodnych zastosowań. Chyba dobrze wiesz, jak niezwykle ważna jest czystość w Twojej kuchni. Czy mycie podłóg kostką do zmywarki jest możliwe? Przekonaj się, a efekt Cię zaskoczy!

Mycie podłóg kostką do zmywarki - proste rozwiązanie i zadowalający efekt!

Tabletki do zmywarki, dzięki swojemu wszechstronnemu zastosowaniu, potrafią więcej, niż nam się wydaje. Stosujemy je na przykład do mycia szyb i luster, czy czyszczenia przypalonych garnków. Świetnym przykładem jest również mycie podłóg kostką do zmywarki. Wystarczy rozpuścić ją w wodzie i następnie umyć podłogę. Efekt? Przechodzi najśmielsze oczekiwania. Wszystko to jest możliwe, dzięki bogatemu składowi takich kostek - wszystko za sprawą enzymów, które rozpuszczają resztki żywności, środków nabłyszczających i zmiękczających.

Mycie podłóg - Pyszności; Foto Canva.com
Mycie podłóg - Pyszności; Foto Canva.com

Jak zatem myć podłogi? Wystarczy rozpuścić wspomnianą kostkę w wodzie. Warto dodać również odrobinę płynu do nabłyszczania do zmywarki lub płynu do mycia szyb. Płytki i panele będą lśnić jak nowe. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że nasza powierzchnia stanie się błyszcząca na zdecydowanie dłuższy czas i to bez względu na rodzaj powierzchni. Gwarantujemy, że będzie przede wszystkim czysto, ale również pachnąco. Czystość w kuchni to podstawa tego najlepszego gotowania!

Nie tylko czyszczenie podłóg. Gdzie jeszcze wykorzystać kostkę do zmywarki?

Okazuje się, że mycie podłóg kostką do zmywarki to niejedyny patent, który śmiało możesz wykorzystać w swojej kuchni. Jeśli posiadasz nadmiar kostek w swojej kuchni, to idealnie sprawdzą się również w myciu szyb, jak i czyszczeniu przypalonych garnków lub blaszek do pieczenia. Gdy mówimy o szybach, to zasada wygląda podobnie, jak w przypadku podłóg. Kostkę należy rozpuścić w wodzie i następnie spryskać szklane powierzchnie. Przecieramy je wilgotną szmatką i następnie polerujemy. Efekt będzie zadowalający!

Tabletka do zmywarki - Pyszności; Foto Canva.com
Tabletka do zmywarki - Pyszności; Foto Canva.com

A jak wyczyścić blaszkę do pieczenia, przy użyciu tabletki do zmywarki? Wystarczy, że zrobisz z nich pastę, dodając niewielką ilość wody. Nakładamy ją na przypalenia i silnie zabrudzone miejsca. Zostawiamy na kilkanaście minut i po tym czasie przystępujemy do szorowania. Będzie ono dużo łatwiejsze, szybsze, a i efekty będą niewiarygodne. Przekonajcie się sami!

Poznaj 36 sprytnych trików, które ułatwiają gotowanie. Znajdziesz je na naszym kanale YouTube:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także