PrzepisNa przerwie ksiądz zajrzał jej do kanapki. Po chwili zaczął wrzeszczeć

Na przerwie ksiądz zajrzał jej do kanapki. Po chwili zaczął wrzeszczeć

Freepik
Freepik
21.06.2023 17:13, aktualizacja: 21.06.2023 17:41

Jedna z nastolatek postanowiła podzielić się w mediach społecznościowych przykrą sytuacją, która spotkała ją w szkole. Młoda dziewczyna, korzystając z przerwy od lekcji, postanowiła sięgnąć po kanapkę. Nie spodziewała się jednak, że to, co je, wywoła tak wielkie oburzenie księdza, który uczył w tej szkole religii.

W prawie wszystkie piątki w roku katolików obowiązuje post. Zgodnie z zasadą należy wówczas powstrzymać się od jedzenia pokarmów mięsnych. Nie wszystkich jednak dotyczy nałożony przez kościół post, o czym ten ksiądz zdecydowanie zapomniał.

Jadła kanapkę na przerwie w szkole. Ksiądz zajrzał jej do kanapki i ostro zareagował

Jedna z uczennic postanowiła podzielić się na Twitterze przykrą historią, która spotkała ją w szkole. Publikując pod nickiem wiki will see 5sos (@gi0ielleria), opowiedziała o tym, jak została potraktowana przez księdza podczas szkolnej przerwy. Duchowny oburzył się, gdy zauważył, że nastolatka zjadła więcej niż trzy posiłki tego dnia. Jednak czarę goryczy przelała kanapka z mięsem, którą zauważył w ręce dziewczyny. W piątek, zgodnie z prawem kościelnym, powinna powstrzymać się od jedzenia mięsa.

Nastolatka przyznała, że cierpi na hipoglikemię, która jest jednym z objawów cukrzycy, więc musiała zjeść posiłek, nie zważając na reguły kościelne. Co więcej, post wcale jej nie dotyczy, co jest ujęte w Kodeksie Prawa Kanonicznego.

"Osoby chore oraz te, które nie mają możliwości wyboru pokarmu (m.in. w punktach zbiorowego żywienia)" nie muszą powstrzymywać się od spożywania pokarmów mięsnych. Post w piątki nie dotyczy również dzieci poniżej 14. roku życia oraz osób dorosłych powyżej 60. roku życia.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także