PoradyDomowe środki czystości, które przydadzą się w kuchni

Domowe środki czystości, które przydadzą się w kuchni

Domowe środki czystości, które przydadzą się w kuchni
Frania
25.08.2020 15:11, aktualizacja: 25.08.2020 16:05

Od zawsze wychodziłam z założenia, że aby praca w kuchni sprawiała nam przyjemność i dawała największe efekty, niezbędne są sprzyjające warunki.

I do tej grupy z pewnością zalicza się czysta i zadbana kuchnia. A skoro już o sprzątaniu mowa, mam dla Ciebie domowe środki czystości, które sprawią, że Twoje królestwo odzyska dawny blask!

#1 Płyn do mycia naczyń

Obraz

Jak się okazuje, nie musisz wcale korzystać z gotowego detergentu. Wystarczy, że połączysz w rondelku sok z cytryny (3 sztuki), wodę (1,5 szkl.), sól (1 szkl.) oraz biały ocet (1 szkl.) Gotuj przez 10 minut, aż powstała mieszanka się zgęści, po czym przelej do butelki.

#2 Chromowe elementy

Obraz

Jest cała masa w kuchni, dlatego warto znać skuteczny sposób na doprowadzenie ich do idealnego stanu domowym sposobem.

Wszystko co musisz zrobić w tym przypadku, to połączyć wodę i ocet w równych częściach. W powstałej mieszance zanurz szmatkę i wyczyść chromowe elementy.

#3 Płytki

Obraz

A może w kuchni masz płytki? Jeśli tak, koniecznie musisz zapoznać się z tą miksturą. Tworzy ją ocet (2 łyżeczki) i woda (500 ml).

Teraz wystarczy, że zamoczysz zwykłą gąbkę w roztworze i przetrzesz zabrudzenia na płytkach.

#4 Środek do czyszczenia piekarnika

Obraz

Aby wyczyścić piekarnik domowym sposobem, stwórz mieszankę z sody oczyszczonej (1 szkl.), soli (2 łyżeczki) oraz gorącej wody (taka ilość, aby powstała mieszanka miała charakter pasty). Odstaw na 5 minut i to wszystko!

Gotowy produkt do czyszczenia jest już gotowy ?

#5 Pogromca kamienia

Obraz

W moim zestawieniu po raz kolejny pojawi się cytryna. Tym razem jednak wykorzystaj ją w plastrach. Ułóż je na elementach pokrytych kamieniem i zostaw na 20 minut.

#6 Czajnik jak nowy

Obraz

Warto wspomnieć również o czajniku. Jeśli chcesz pozbyć się kamienia, wsyp kwasek cytrynowy do urządzenia i dolej wodę. Po zagotowaniu mieszanki odstaw na 3 godziny. Następnie przepłucz i zagotuj z czystą wodą kilka razy.

Domowe środki czystości już niebawem znajdą się w zasięgu ręki ?

Daj znać, czy Ty również czyścisz kuchnię przy pomocy detergentów domowej roboty!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także