PoradyOgórki można mrozić? Zobacz, zanim włożysz je do zamrażarki

Ogórki można mrozić? Zobacz, zanim włożysz je do zamrażarki

Ogórki gruntowe i ich przechowywanie
Ogórki gruntowe i ich przechowywanie
Źródło zdjęć: © Canva.com
09.08.2023 16:30

W twoim domu znalazł się nadmiar ogórków? Serwujesz je już codziennie, ale i tak nie jesteś w stanie przejeść całego zapasu? Spokojnie - okazuje się, że ogórki też można mrozić! Żeby to jednak zrobić, musisz wykonać najpierw jedną czynność.

Wydaje się, że rozsądne spożytkowanie niemal każdej ilości ogórków jest jak najbardziej możliwe. Przetwory to przecież specjalność polskich gospodyń, a z dobrze przyrządzonych ogórków kiszonych skorzysta cała rodzina. A jednak praktyka pokazuje, że czasem wchodzimy w posiadanie takiej ilości ogórków, że już naprawdę nie wiemy, co z nimi zrobić.

Kiedy więc spiżarnia pęka w szwach, a żadna ciotka, wujek, synowa czy teściowa za żadne skarby nie przyjmą od nas choćby jednego małego słoiczka, czasem trzeba zastosować nietypowe rozwiązania. W tym momencie zbawieniem może okazać się fakt, że ogórki też można mrozić. Co więcej, jeśli zrobi się to w poprawny sposób, zarówno ich smak, jak i konsystencja czy właściwości zdrowotne nie ucierpią. Pytania? Tylko jedno: jak to zrobić?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Ogórki w zamrażarce

Zanim przejdziesz do mrożenia ogórków, musisz je porządnie przebrać. Jeden zepsuty okaz może w końcu zniszczyć cały twój wysiłek; dlatego też nie warto mrozić ogórków, które są poobijane, przebarwione, wyraźnie miękkie lub - co raczej oczywiste - zepsute. Uwierz nam, taki ogórek to persona non grata w twojej zamrażarce.

Kiedy już przebierzesz ogórki, umyj je dokładnie w zimnej wodzie. Po tej czynności możesz przejść do finału, czyli mrożenia. Najpopularniejszą metodą jest starcie warzyw na tarce . Rozumiemy jednak, że nie zawsze taka ich postać będzie ci potrzebna, dlatego możesz postąpić w jeszcze jeden sposób.

Ogórki można mrozić
Ogórki można mrozić© Canva.com

Ogórki pokrój w paski lub grube plastry. Odciśnij nadmiar wody ręcznikiem papierowym, a później ułóż na tacy i wstaw do zamrażarki. Kiedy będą już zmrożone, wyjmij tacę i przerzuć ogórki do torebki na mrożonki. Tak przygotowane ogórki pozostaną świeże przez około pół roku. Wystarczy ci czasu na ponowne nabranie na nie ochoty? Mamy nadzieję, że tak!

Źródło artykułu:Pysznosci.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także