Zamień chrzan w kiszonych ogórkach na zupełnie coś innego. Na pewno nie pożałujesz
Szykujesz się do kiszenia ogórków? Koniecznie wykorzystaj patent mojej mamy. Zamiast chrzanu do słoików z kiszonkami dodaje mniej znany składnik. Efekty są niesamowite!
09.08.2023 08:50
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Ogórki kiszone można znaleźć praktycznie w każdym polskim domu. I nie ma w tym nic dziwnego. W końcu to jeden z ulubionych dodatków obiadowych. Ale czy wiesz, że ten kultowy przysmak można zrobić z małą, ale mega znaczącą modyfikacją. Dzięki niej ukiszone ogórki będą jeszcze lepsze!
Podstawowy przepis na kiszenie ogórków na pewno znasz. Bazą są tutaj zielone warzywa, chrzan, koper i czosnek. I choć mogłoby się wydawać, że każdy z tych elementów jest nie do ruszenia, zaraz przekonasz się, że wcale tak nie jest. Otóż okazuje się, że w ogórkach kiszonych można i warto zamienić chrzan na coś zupełnie innego. Tak właśnie robi moja mama. I jej kiszonki cieszą się ogromną popularnością. Chcesz dowiedzieć się więcej? Koniecznie przeczytaj ten artykuł do końca!
Co zamiast chrzanu?
Wiem, że początkowo wyeliminowanie chrzanu z przepisu na kiszone ogórki może wydawać się czymś wręcz szalonym. Ale uwierz mi na słowo, naprawdę warto. Dlaczego? Otóż dzięki nowemu składnikowi, powstała mieszanka będzie jeszcze lepsza. Niepozorny produkt podkreśli zarówno aromat, jak i smak domowych kiszonek. Co więcej, wystarczy naprawdę niewielka ilość produktu w słoiku, aby otrzymać niesamowite efekty!
Myślę, że chyba przekonałam cię do wprowadzenia drobnych zmian. Dlatego mogę w końcu zdradzić, że świetnym zamiennikiem dla chrzanu w kiszonkach jest imbir. Wiem, że pewnie kojarzy ci się on przede wszystkim z rozgrzewającą herbatą w trakcie zimy, ale naprawdę warto rozszerzyć jego potencjał kulinarny. W kiszonkach spisze się wręcz idealnie!
Jak dodać imbir do kiszonek?
Zanim się pożegnamy, zdradzę jeszcze dokładną instrukcję, jak dodawać imbir do słoików z kiszonkami. Oczywiście najpierw trzeba go obrać i dokładnie oczyścić. Następnie pokrój go w cienkie plastry. Jak już wspomniałam wcześniej, w tym przypadku wystarczy naprawdę mała ilość. Dosłownie 2-3 plastry na każdy słoik dadzą już genialne efekty.
Sposób postępowania jest dokładnie taki sam jak w przypadku tradycyjnych ogórków kiszonych. Dlatego też na pewno sobie ze wszystkim poradzisz. Kolejny plus dodania imbiru zamiast chrzanu jest taki, że dużo łatwiej upchać plasterki imbiru w słoiku niż obrany korzeń chrzanu. Tym samym skracasz sobie czas pracy, a jednocześnie znacznie go upraszczasz.
I to wszystko na dzisiaj. Koniecznie daj mi znać, co myślisz o modyfikacji z imbirem w roli głównej. Wypróbujesz jej w tym roku? Moim zdaniem naprawdę warto i gorąco cię do tego zachęcam! A może znasz inne ciekawe rozwiązania, o których warto pamiętać przy kiszeniu ogórków? Jeśli tak, napisz mi o tym jak najszybciej. W końcu na naukę w kuchni nigdy nie jest za późno!