PoradyOrganizacja kuchni - porady, które się na pewno przydadzą

Organizacja kuchni - porady, które się na pewno przydadzą

Organizacja kuchni - porady, które się na pewno przydadzą
Frania
24.09.2019 12:34, aktualizacja: 24.09.2019 15:30

Organizacja kuchni to podstawa! Dzięki odpowiedniemu rozplanowaniu i zagospodarowaniu, serce naszego domu może pełnić wiele funkcji jednocześnie.

Jeśli więc lubisz, kiedy Twoja kuchnia jest dobrze zorganizowana, trafiłaś w odpowiednie miejsce. Zaraz dowiesz się co zrobić, aby organizacja w tym pomieszczeniu była jak najlepsza. Takich rad nigdy za wiele!

#1 Narożny organizer do kuchni

pinterest.com‎
pinterest.com‎

Dzięki takiemu rozwiązaniu bez problemu schowasz w jednym miejscu wszystkie talerze. Co więcej, budowa gadżetu sprawi, że wykorzystasz w 100% dostępną powierzchnię kuchenną.

#2 Wiszący stojak na lampki do wina i filiżanki

pinterest.com‎
pinterest.com‎

Kolejne ciekawe rozwiązanie, dzięki któremu zagospodarujesz "na fulla" wnętrze szafek kuchennych. Jest to szczególnie przydatna sztuczka w małych kuchniach, gdzie dodatkowej przestrzeni do przechowywania kuchennych gadżetów nigdy za wiele!

#3 Organizacja kuchni, to również zajęcie się puszkami

pinterest.com‎
pinterest.com‎

Jeśli masz w domu dużo puszek z produktami spożywczymi, czas najwyższy, by pomyśleć o odpowiednich organizerach. Dzięki nim zaoszczędzisz sporo miejsca i wszystkie puszki będziesz mieć zawsze pod ręką!

#4 Stojak do lodówki

pinterest.com‎
pinterest.com‎

Znajdzie się i rozwiązanie na przechowywanie sosów w lodówce. Prosty trik, który skutecznie usprawni codzienne funkcjonowanie ?

#5 Schowek na sprzęty elektroniczne

pinterest.com‎
pinterest.com‎

Chyba nie muszę tłumaczyć, że w dzisiejszych czasach, każdy z nas używa na okrągło komórki. Z czasem wymagają one podładowania, a kiedy przebywasz akurat w kuchni, warto zagospodarować kącik, gdzie bez problemu będziesz mogła uratować swój telefon przed rozładowaniem.

Jak najbardziej jestem za takim rozwiązaniem, a Ty?

#6 Wbudowana deska do krojenia ulokowana blisko kosza

pinterest.com‎
pinterest.com‎

Takie rozwiązanie ma dwa ogromne plusy. Po pierwsze, deska nie będzie zajmować powierzchni na kuchennych blatach. Po drugie, wszelkie odpadki i obierki wyrzucisz bezpośrednio do kosza, bez niepotrzebnego przenoszenia rzeczy z jednej części kuchni do drugiej.

#7 Szuflada z podwójnym dnem

pinterest.com‎
pinterest.com‎

Garnki i pokrywki masz w jednym miejscu. To dopiero organizacja kuchni na najwyższym poziomie.

#8 Wysuwane szuflady na sprzęty kuchenne

pinterest.com‎
pinterest.com‎

Skoro już o szufladach mowa, ciekawym rozwiązaniem do kuchni mogą okazać się również wysuwane organizery. Możesz umieścić w nich sprzęty kuchenne i po prostu wysunąć w razie potrzeby.

#9 Obrotowe organizery...

pinterest.com‎
pinterest.com‎

...też się tutaj sprawdzą. W razie potrzeby wystarczy obrócić delikatnie stojak i potrzebny garnek jest już w naszych rękach.

#10 Stojak na lodówkę

pinterest.com‎
pinterest.com‎

Jak się okazuje, pracując przy organizacji kuchni, można wykorzystać również potencjał lodówki. Jeśli zdecydowałaś się na lodówkę wolnostojącą, zawsze możesz założyć na urządzeniu stojak i przechowywać w nim m.in. papier do pieczenia, folię spożywczą lub nożyczki.

#11 Kolorowe uchwyty na ściereczki

pinterest.com‎
pinterest.com‎

W każdej kuchni używamy ściereczki kuchenne, dlatego tak bardzo ważne jest, aby znaleźć dla nich odpowiednie miejsce. I wydaje mi się, że rozwiązanie z kolorowymi uchwytami jest nie tylko funkcjonalne, ale też doda naszej kuchni dodatkowych walorów!

#12 Pojemnik na myjki też się przyda

pinterest.com‎
pinterest.com‎

Codziennie używamy zlewozmywaka i myjek. Dlatego tak bardzo ważne jest, aby zadbać o ich stan. Nie wystarczy myć regularnie zlewu. Warto jednocześnie pomyśleć o specjalnym stojaku na myjki, który ochroni je przed bakteriami.

I już wiesz co zrobić, aby ulepszyć swoje małe królestwo. Odpowiednia organizacja kuchni nie będzie już więcej kłopotliwa!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także